• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA. Gospodarka

Ceny ropy spadają, na Wall Street przeceny

Foto: PAP/EPA/ JUSTIN LANE Foto: Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,12 proc.

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przebiegała pod znakiem niewielkich zmian. Wśród zniżkujących spółek uwagę zwracały akcje spółek z sektora wydobywczego. Ponad 3 proc. straciły ceny ropy naftowej.

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,12 proc. i wyniósł 18 529,42 pkt. Indeks S&P 500 spadł o 0,06 proc. i wyniósł 2 182,64 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,12 proc. do 5 244,60 pkt.Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania miały rosnące kursy United Health oraz Boeinga.

Co jeszcze?

Traciły akcje spółek z branży wydobywczej, którym szkodzą zniżkujące ceny surowców, w tym metali. W dół szły w poniedziałek między innymi ceny miedzi, aluminium oraz ołowiu.

Po silnych wzrostach w ostatnim czasie, w poniedziałek ponad trzyprocentowe spadki notowały ceny ropy naftowej. Ceny Brent pod koniec ubiegłego tygodnia zbliżyły się do 51 dolarów za baryłkę, co było ich najwyższym poziomem od ośmiu tygodni. W sierpniu ceny ropy poszły w górę o około 20 proc.

Porozumienie?

Notowaniom surowca pomagały spekulacje na temat możliwego zamrożenia poziomów wydobycia przez największych producentów, co zasugerowali w ostatnim czasie przedstawiciele OPEC oraz Rosji. Wielu obserwatorów, w tym analitycy Morgan Stanley i Barclays, wskazują jednak, że to porozumienie jest mało prawdopodobne.

W ubiegłym tygodniu raczej gołębi wydźwięk miała publikacja minutek z lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Z jej z poprzedniego posiedzenia wynika, że amerykańscy bankierzy centralni na lipcowym posiedzeniu byli podzieleni w ocenach tego, czy w najbliższym czasie wskazana będzie podwyżka stóp procentowych w USA. Bardziej jastrzębio zabrzmiały jednak wypowiedzi kilku członków Rezerwy Federalnej, w tym jej prezesa z Nowego Jorku Williama Dudleya oraz szefa Rezerwy Federalnej z San Francisco Johna Williamsa, którzy wypowiedzieli się za podwyżką w najbliższym czasie.

Zobacz wieści z giełdy papierów wartościowych. Materiał TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane