• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Duże spadki na Wall Street. Rozczarowały wyniki Microsoft i Procter & Gamble

Duże spadki na Wall Street. Przez słabe wyniki dużych spółek Odtwórz: Duże spadki na Wall Street. Przez słabe wyniki dużych spółek
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Foto: Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,65 proc. do 17 387,21 pkt | Video: Duże spadki na Wall Street. Przez słabe wyniki dużych spółek

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi spadkami najważniejszych indeksów, przede wszystkim w efekcie gorszych niż oczekiwano wyników kwartalnych kilku amerykańskich spółek.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,65 proc. do 17 387,21 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 1,89 proc. do 4681,50 pkt. S&P 500 spadł o 1,34 proc. do 2029,56 pkt.

Dlaczego?

Inwestorów rozczarowały wyniki kwartalne niektórych amerykańskich spółek, m.in. Microsoft, Caterpillar, Procter & Gamble, oraz spadek zamówień na dobra trwałe w USA w grudniu. 

Wyniki spółek nie zachwycają, a same firmy tłumaczą to coraz mocniejszym dolarem. Może to oznaczać, że Amerykanie nie będą się śpieszyli z podnoszeniem stóp procentowych. Dotąd taka decyzja była spodziewana w najbliższych miesiącach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane