• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rekordy na nowojorskich giełdach. Rynek czeka na porozumienie handlowe

Inwestowanie bez ryzyka. Ekspert tłumaczy Odtwórz: Inwestowanie bez ryzyka. Ekspert tłumaczy
Inwestowanie bez ryzyka. Ekspert tłumaczy "Źródło: TVN24 BiS"

Główne indeksy na nowojorskich giełdach z nowymi rekordami. Inwestorzy na Wall Street czekają na pozytywne rozstrzygnięcie rozmów handlowych pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,42 proc. do 27 462,11 pkt. To nowy rekord tego indeksu - DJI od początku roku zyskał już prawie 18 proc.

S&P 500 wzrósł 0,37 proc. i wyniósł na koniec sesji 3078,27 pkt, najwyżej w historii.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,56 proc. do 8433,20 pkt. Dla tego indeksu to również historyczny szczyt.

Do wzrostów na poniedziałkowej sesji najmocniej przyczyniły się spółki z sektora paliw, surowców i przemysłu.

Porozumienie handlowe

Rynek liczy na pozytywne rozstrzygnięcie rozmów handlowych - w niedzielę sekretarz handlu USA Wilbur Ross spotkał się w Bangkoku na regionalnym szczycie z premierem Chin Li Keqiangiem. Ross poinformował, że USA i Chiny prawdopodobnie zamkną w tym miesiącu "pierwszą fazę" porozumienia handlowego.

W poniedziałek inwestorzy poznali porcję danych makroekonomicznych zza Oceanu. Departament Handlu

USA podał, że zamówienia w amerykańskim przemyśle we wrześniu spadły o 0,6 proc. mdm. Analitycy szacowali, że zamówienia spadną o 0,4 proc. mdm.

Z kolei zamówienia na dobra trwałe w USA we wrześniu spadły o 1,2 proc. mdm wobec wzrostu w sierpniu o 0,2 proc. mdm. Wstępnie szacowano, że wskaźnik we wrześniu spadnie o 1,1 proc. mdm.

Na początku sesji notowania UnderArmour szły w dół o ponad 13 proc. Kwartalny zysk amerykańskiego producenta obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych był wyższy od oczekiwań analityków, spółka obniżyła jednak prognozy swoich przychodów w całym roku.

O 2 proc. zniżkował kurs McDonald's. Firma odwołała dyrektora generalnego Steve'a Easterbrooka z powodu niewłaściwych relacji służbowych. W komunikacie prasowym gigant restauracji fast food nazwał relacje te naruszeniem polityki firmy.

Przedstawiciel resortu handlu USA w niedzielę poinformował, że może nie być konieczności wprowadzania ceł przez USA na samochody z Europy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane