• rozwiń

PZU przejmie Alior Bank? Jutro ważne decyzje

PZU przejmie Alior Bank? Jutro ważne decyzje
Foto: tvn24 Foto: PZU SA jest bliski kupna akcji Alior Banku od spółki Carlo Tassara

PZU może w sobotę przedstawić ważne dla spółki informacje i mogą one dotyczyć jego zaangażowania w zakup akcji banku - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Już pod koniec kwietnia pojawiły się spekulacje, że PZU może być zainteresowane 25-procentowym pakietem akcji Alior Banku należących do funduszu Carlo Tassara.

Jak przyznał wówczas rzecznik PZU Michał Witkowski, "PZU jest gotowy uczestniczyć w przejęciach, także w sektorze bankowym, np. zapewniając ich finansowanie. Zasadniczy warunek jest taki, aby finalnie transakcje wykreowały wartość dla akcjonariuszy naszej firmy".

Podział zysków

Największy ubezpieczyciel w Europie Środkowo-Wschodniej poinformował niedawno o dobrych wynikach finansowych. Zysk netto w I kwartale 2015 roku wzrósł w ujęciu rocznym o 24 proc., do poziomu 941 mln złotych - poinformowało PZU SA.

Wyniki ogłoszone przez największego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej znacznie przekroczyły oczekiwania analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 16 proc., do 885 mln zł.

O 7,5 proc. wzrosła także składka z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych i obecnie wynosi ona 4,68 mld. W pierwszym kwartale 2014 roku składka wynosiła 4,35 mld zł.

Jak czytamy w komunikacie PZU SA, Zarząd Grupy zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 2,59 mld zł, co daje 30 zł na jedną akcję.

Podstawą wypłaty dywidendy jest zysk netto za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku.

Jednocześnie Zarząd PZU SA zaproponował, aby dzień dywidendy został ustalony na dzień 30 września 2015 roku oraz jej wypłata nastąpiła 21 października br.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane