• rozwiń

Przesunięcie premiery gry uderzyło w notowania CD Projekt

Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077 Odtwórz: Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077
Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077 "Źródło: CD Projekt RED"

Po informacji o przesunięciu daty premiery gry Cyberpunk 2077 na wrzesień 2020 roku kurs akcji CD Projekt na warszawskiej giełdzie zniżkował. Ostatecznie zakończył notowania ze spadkiem o 5,60 procent pod kreską.

Kurs akcji CD Projekt na warszawskiej giełdzie spadał tuż po 9.00 o prawie 12 procent. W kolejnych godzinach spadki wyhamowały.

Około godziny 12.00 za jedną akcję trzeba było płacić 259 zł, to oznaczało spadek kursu w stosunku do czwartkowego zamknięcia notowań o 8,25 proc. Jeszcze rano jeden walor był wyceniany na 245 zł.

Ostatecznie, kurs akcji CD Projekt zakończył piątkowe notowania ze spadkiem o 5,60 procent. Za jedną akcję trzeba było zapłacić 266,5 zł.

Premiera Cyberpunk 2077

Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry Cyberpunk 2077 na 17 września 2020 roku - poinformowała w czwartek spółka. Wcześniej premiera była planowana na 16 kwietnia.

Jak podał CD Projekt, decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego kształtu.

Według producenta, gra Cyberpunk 2077 jest kompletna, ale studio potrzebuje więcej czasu na jej dopracowanie. "Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy" - podkreślono.

KOMUNIKAT CD PROJEKT

Firma zapowiedziała, że o dalszych losach gry będzie informować na bieżąco.

O grze

Gra Cyberpunk 2077, rozgrywająca się w świecie przyszłości, ma ukazać się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Grę Cyberpunk 2077 podczas konferencji Xbox zaprezentował kanadyjski aktor Keanu Reeves, który użyczy wyglądu, a w anglojęzycznej wersji gry także głosu, legendarnemu Rockerboyowi. Reeves to odtwórca głównej roli w trylogii "Matrix", serii "John Wick" oraz w filmie "Johnny Mnemonic".

Studio CD Projekt RED podczas prezentacji udostępniło również filmowy zwiastun, który - poza spojrzeniem na fabułę - ujawnia postać Johnny'ego Silverhanda.

Oprócz CD Projekt na GPW notowani są też inni producenci gier komputerowych, w tym 11 bit studios, Playway, CI Games czy Ten Square Games.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane