• rozwiń

Pekao ciągnie polską giełdę w dół. "TK to żaden temat dla rynków"

Pekao ciągnie polską giełdę w dół. "TK to żaden temat dla rynków"

Wyprzedaż akcji Pekao pociągnęła w dół notowania WIG20. Wszystko z powodu informacji o planowanej sprzedaży całego pakietu akcji banku przez włoski UniCredit. Na zamknięciu środowych notowań akcje Pekao spadały o 3,06 proc.

- To jest główny powód spadków na GPW - wskazuje w rozmowie z tvn24bis.pl Marcin Kiepas, dyrektor Działu Analiz Admiral Markets. Agencja Blomberg poinformowała w środę, że włoski UniCredit rozważa sprzedaż całego pakietu akcji Banku Pekao.

W pewnym momencie środowej sesji spadki indeksu WIG20 wynosiły nawet 4 proc. One jednak wyhamowały i około godz. 15:16 indeks 20 największych spółek giełdowych zniżkował o 0,12 proc. do 1801.79 pkt.

Ostatecznie WIG20 zakończył środowe notowania 0,35 proc. pod kreską do 1797.63 pkt.

Akcje Pekao ok. godz. 15:20 spadały o 2,98 proc. Przed południem akcje banku traciły jednak aż 4,66 proc. Na zamknięciu środowych notowań, znalazły się 3,06 proc. pod kreską

KE bez wpływu

Jak wskazują eksperci, do spadków na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przyczyniały się także publikowane dane makroekonomiczne, posiedzenie amerykańskiego Fedu, a także sezon wyników finansowych spółek zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce.

- To ważniejsze tematy niż działania Komisji Europejskie - ocenia Kiepas.

Chodzi o zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego, które Komisja Europejska przyjęła w środę. Jak poinformował wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, oczekuje się ich wykonania w ciągu trzech miesięcy.

- Wydaje się, że dla rynków ten temat nie budzi żadnych większych emocji. Rynki wkalkulowały to ryzyko - tłumaczy Marcin Kiepas.

 

Zobacz relację rynkową z godz. 9:00:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane