• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Senny handel na zachodnich giełdach. Tak będzie do końca roku?

Senny handel na zachodnich giełdach. Tak będzie do końca roku?
Foto: Deutsche Bank Foto: Rynki kończą za kilka dni jedne z bardziej zmiennych 12 miesięcy

Na zachodnich giełdach senny handel i tak może być już do końca roku - podają maklerzy.

We wtorek nie ma inwestorów z Wielkiej Brytanii, ponieważ mają jeszcze wolny dzień.Gracze rynkowi czekają za to na początek roku, oficjalne objęcie urzędu prezydenta USA przez Donalda Trumpa i zaprezentowanie przez niego głównych celów politycznych nowej amerykańskiej administracji.

Polityka Trumpa

- Wydaje się, że rynki zdyskontowały już wybór Donalda Trumpa na prezydenta i teraz będą czekać na przedstawienie założeń jego polityki - mówi Hideyuki Ishiguro, starszy strateg Daiwe Securities Co.

Rynki kończą za kilka dni jedne z bardziej zmiennych 12 miesięcy. Po czerwcowym szoku, jaki zafundowali inwestorom na świecie Brytyjczycy, którzy w referendum zagłosowali za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej, w listopadzie z kolei Amerykanie zaskoczyli światowe rynki wybierając na nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Tymczasem amerykańskie wskaźniki giełdowe są blisko rekordowych poziomów, dolar USA jest wyceniany najwyżej od wielu lat, a cena ropy naftowej skoczyła do najwyższego poziomu od 17 miesięcy.

Co z ropą?

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana we wtorek po 53,22 USD, po zwyżce o 20 centów, czyli 0,4 proc., ale w tym roku surowiec w USA zyskał 43 proc.

Na rynkach są nadzieje, że OPEC i inni producenci wywiążą się z podpisanych wcześniej porozumień o zmniejszeniu dostaw ropy.

Rano dane ze swojego rynku pracy podali Japończycy. Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 3,1 proc. wobec 3,0 proc. miesiąc wcześniej - poinformowało biuro rządowe. Analitycy oczekiwali, że wskaźnik wyniesie bez zmian 3,0 proc.

Wizja PiS ważniejsza niż wzrost PKB? Zobacz materiał wideo:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane