• rozwiń

Na Wall Street bez większych zmian

Na Wall Street bez większych zmian
Foto: vincent desjardins/flickr.com/(CC BY 2.0) Foto: Na Wall Street bez większych zmian

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła znaczących zmian indeksów, mimo niepewności związanej z przeprowadzonym przez USA atakiem rakietowym w Syrii i niższego od oczekiwań wzrostu liczby miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,03 proc. do 20 656,10 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,02 proc. do 5877,81 pkt. S&P 500 spadł o 0,08 do 2355,54 pkt.

W piątek rynki z uwagą śledziły rozwój sytuacji geopolitycznej. Nad ranem USA dokonały ataku na bazę lotnictwa syryjskiego z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk. Była to odpowiedź na atak bronią chemiczną na opanowane przez rebeliantów miasto, o atak Waszyngton oskarżył prezydenta Syrii Asada.

Poparcie dla ataku wyrazili m.in sojusznicy USA z NATO oraz Japonia. Stanowczy sprzeciw wobec działań Waszyngtonu wyraziła Moskwa.

Pentagon podkreślił, że atak był wydarzeniem jednorazowym, nie jest początkiem zorganizowanej kampanii i jak na razie nie oznacza zmiany strategii do kwestii syryjskiej.

Inwestorzy poznali marcowe dane z rynku pracy USA. Amerykańska gospodarka utworzyła w ubiegłym miesiącu jedynie 98 tys. etatów w sektorze pozarolniczym, oczekiwano natomiast 180 tys. To najniższy odczyt od maja 2016 r.

Rynki zaskoczył, tym razem in plus, spadek stopy bezrobocia do 4,5 proc., o 0,2 pkt proc. Tak niskiego bezrobocia nie notowano w USA od maja 2007 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane