• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

"Turbo Grosik" może wejść na giełdę

Grosicki drybluje, koledzy wybuchają śmiechem Odtwórz: Grosicki drybluje, koledzy wybuchają śmiechem
Grosicki drybluje, koledzy wybuchają śmiechem "Źródło: tvn24"

Spółka MBF Group podpisała list intencyjny ze spółką Turbo Projekt, która jest właścicielem praw wizerunkowych piłkarza reprezentacji Polski Kamila Grosickiego. Obie strony chcą stworzyć plan między innymi wejścia na giełdę.

Zarząd warszawskiej spółki MBF Group, zajmującej się doradztwem biznesowym,  poinformował, że zawarł dziś list intencyjny ze spółką Turbo Projekt w sprawie sprawie współpracy i rozwoju projektu biznesowego.

Firma Turbo Projekt jest nie tylko właścicielem praw wizerunkowych znanego piłkarza reprezentacji Polski Kamila Grosickiego, ale również może podejmować decyzje związane z produkcją, dystrybucją, reklamą oraz wprowadzaniem do obrotu napoju energetycznego o nazwie "TurboGrosik Energy Drink", który obecnie sprzedawany jest w ponad 2,8 tys. punktach.

Po co?

Jak podała MBF Group, intencją obu stron parafowanego listu jest opracowanie planów rozwoju Turbo Projektu lub spółki celowej, która może powstać na jej bazie. Wśród zadań obie strony wymieniają też zbudowanie portfolio szybko rotujących produktów, analizę możliwości inwestycji kapitałowych oraz, co ciekawe, przekształcenie podmiotu w spółkę akcyjną i analizę jej wejścia na giełdę.

"List stanowi wyraz intencji stron do podjęcia ścisłej współpracy i nie tworzy żadnych zobowiązań, w szczególności nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Szczegółowe zasady współpracy zostaną uregulowane w odrębnych umowach między stronami przy czym dodatkowe umowy mogą dotyczyć także innych, nie wymienionych wyżej, przedsięwzięć biznesowych i zarobkowych związanych z panem Kamilem Grosickim" - podano w komunikacie MBF Group.

Z komunikatu wynika, że rozmowy i negocjacje zakończone podpisaniem ostatecznej umowy lub odstąpieniem od niej zakończą się najpóźniej 30 września tego roku.

O podpisanym liście intencyjnym pierwszy poinformował "Puls Biznesu".

Kim jest  Grosik?

Kamil Grosicki jest piłkarzem i zawodnikiem angielskiego klubu Hull City, który obecnie występuje w Championship, czyli drugiej klasie rozgrywek piłkarskich w Anglii i pełni funkcję bezpośredniego zaplecza Premier League, gdzie Hull City występował przed dwoma laty.

Piłkarz jest również reprezentantem Polski w piłce nożnej. Znany jest z rajdów na skrzydle boiska, dzięki czemu zyskał przydomek "Turbo Grosik".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane