• rozwiń

Przewidywał kryzysy, zgarniał fortunę. Guru inwestorów odchodzi

Szokujące prognozy na 2018 rok Odtwórz: Szokujące prognozy na 2018 rok
Szokujące prognozy na 2018 rok "Źródło: tvn24bis"

Mark Mobius, znany amarykański inwestor specjalizujący się w rynkach wschodzących, po ponad 30 latach w funduszu Franklin Templeton Investments odchodzi z dniem 31 stycznia na emeryturę.

O zakończeniu kariery słynnego inwestora poinformował Franklin Templeton Investments w komunikacie prasowym.

Guru rynków wschodzących

Mark Mobius, który ma obecnie 81 lat, od 1987 do 2016 roku kierował zespołem zarządzających na rynkach wschodzących w Franklin Templeton.

Znany jest ze swoich genialnych ruchów rynkowych. Prawidłowo przewidział początek hossy, która rozpoczęła się w 2009 roku, uprzedził kryzys w „azjatyckich tygrysach” w 1997 roku i kupił rosyjskie aktywa podczas paniki wyprzedaży w Rosji w 1998 roku.

"Mój pomysł na zawarcie umowy jest zresztą niezbyt skomplikowany", napisał w swojej książce  "Paszport do zysków". "Kupuję akcje w firmach o dobrym potencjale wzrostu w okresie pięciu lat."

Templeton Emerging Markets Group na koniec września 2017 roku miał pod zarządzaniem aktywa w wysokości ponad 28 mld USD.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane