• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowy prezes miedziowego koncernu obejmuje stanowisko

Morawiecki o ustawie dotyczącej nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa Odtwórz: Morawiecki o ustawie dotyczącej nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa
Morawiecki o ustawie dotyczącej nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa "Źródło: tvn24"

Akcjonariusze Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź zakończyli w piątek obrady zatwierdzając m.in. sprawozdanie finansowe za 2017 rok. Oznacza to, że nowy zarząd z prezesem Marcinem Chludzińskim obejmuje swoje funkcje.

Nowy zarząd został powołany przez Radę Nadzorczą KGHM Polska Miedź 22 czerwca. Podano wówczas w komunikacie, że prezesa i wiceprezesów powołano z dniem zakończenia WZA KGHM zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2017 rok na okres trzech lat. 

Oprócz Marcina Chludzińskiego, rada nadzorcza spółki zdecydowała też o powołaniu dwóch nowych wiceprezesów. Katarzyna Kreczmańska–Gigol została wiceprezesem ds. finansowych, a Radosław Stach - wiceprezesem ds. produkcji.

Kim jest nowy prezes?

Marcin Chludziński jest absolwentem Centrum Rozwoju Regionalnego i Lokalnego oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od stycznia 2016 roku Chludziński był prezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Jest też członkiem Rady Nadzorczej PZU - w trakcie zmian personalnych w ubezpieczeniowej spółce, był oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa zarządu PZU.

Na stanowisku prezesa KGHM Marcin Chludziński zastąpi odwołanego w marcu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego.

O KGHM

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.

Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane