• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Miedziowy koncern ma nowego prezesa

Gigantyczne zarobki w państwowych spółkach. "Nie chciałbym zaglądać nikomu do portfela" Odtwórz: Gigantyczne zarobki w państwowych spółkach. "Nie chciałbym zaglądać nikomu do portfela"
Gigantyczne zarobki w państwowych spółkach. "Nie chciałbym zaglądać nikomu do portfela" "Źródło: Fakty TVN"

Polska Miedź ma nowego prezesa. Rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki - poinformował miedziowy koncern w komunikacie. Dotychczas Marcin Chludziński był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.

Rada nadzorcza spółki zdecydowała też o powołaniu dwóch nowych wiceprezesów. Katarzyna Kreczmańska–Gigol została wiceprezesem ds. finansowych, a Radosław Stach - wiceprezesem ds. produkcji.

"Ponadto Rada Nadzorcza postanowiła unieważnić postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A" - czytamy w komunikacie spółki.

Kim jest nowy prezes?

Marcin Chludziński jest absolwentem Centrum Rozwoju Regionalnego i Lokalnego oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od stycznia 2016 roku Chludziński był prezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Jest też członkiem Rady Nadzorczej PZU - w trakcie zmian personalnych w ubezpieczeniowej spółce, był oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa zarządu PZU.

Na stanowisku prezesa KGHM Marcin Chludziński zastąpi odwołanego w marcu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego.

O KGHM

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.

Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane