• rozwiń

Lekkie wzrosty na Wall Street. Historyczne poziomy indeksów

Lekkie wzrosty na Wall Street. Historyczne poziomy indeksów
Foto: PAP/EPA Foto: Do wtorku swoje wyniki za IV kw. 2016 r. podało 60 proc. spółek notowanych na indeksie S&P 500, z których 67 proc. zaskoczyło in plus wynikami

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami głównych indeksów, które pozwoliły jednak, by Dow Jones Industrial i Nasdaq Comp. osiągnęły najwyższe poziomy w historii.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,19 proc. do 20 090,29 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,19 proc. do 5674,22 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,02 proc. do 2293,08 pkt.

Większość spółek na plusie

Do wzrostów na DJI najmocniej przyczyniły się notowania Boeinga, a w dół indeks ciągnęły notowania Chevron.

Wśród firm z S&P 500 najlepiej radziły sobie spółki z sektora dóbr konsumenckich, a najgorzej koncerny paliwowe.

Niemal 5 proc. pod kreską znalazły się notowania General Motors, mimo iż zysk spółki w IV kw. okazał się wyższy od oczekiwań.

Po zamknięciu sesji raport kwartalny podał Disney. Spółka wypracowała 1,55 USD zysku na akcję, więcej niż oczekiwane przez analityków 1,49 dolarów. Przychody koncernu okazały się jednak niższe niż oczekiwano i wyniosły 6,23 mld dolarów, wobec prognoz 6,42 mld dolarów.

Do wtorku swoje wyniki za IV kw. 2016 r. podało 60 proc. spółek notowanych na indeksie S&P 500, z których 67 proc. zaskoczyło in plus wynikami. Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewają się przeciętnego wzrostu zysku amerykańskich spółek o 5,9 proc. rdr, podczas gdy na początku sezonu wyników oczekiwano 3,8 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane