• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Lekkie wzrosty na Wall Street. Po dobrych wynikach kwartalnych

Indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,49 proc Odtwórz: Indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,49 proc
Foto: Reuters | Video: Reuters, Foto: Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,49 proc. do 18 038,27 pkt | Video: Indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,49 proc

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi wzrostami najważniejszych indeksów, głównie za sprawą dobrych wyników kwartalnych niektórych spółek i lepszych niż oczekiwano danych z rynku nieruchomości.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,49 proc. do 18 038,27 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,42 proc. do 5035,17 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,51 proc. do 2107,96 pkt.

Dobre wyniki

Nastroje na Wall Street poprawiły wyniki kwartalne niektórych spółek, m.in. Coca-Coli, i lepsze niż się spodziewano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w marcu wzrosła do najwyższego poziomu od 18 miesięcy i wyniosła 5,19 mln w ujęciu rocznym. Analitycy z Wall Street spodziewali się wzrostu sprzedaży domów na rynku wtórnym do 5,03 mln.

Jest lepiej

Amerykański wskaźnik zmian cen domów jednorodzinnych HPI wzrósł w lutym 0,7 proc. miesiąc do miesiąca - podała organizacja badawcza Office of Federal Housing Enterprise Oversight. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 0,5 proc. mdm.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane