• rozwiń

Nadzór finansowy stawia bank pod ścianą. Daje mu czas do końca miesiąca

"Przybyło stanowisk do obsadzania". Włoski bank w polskich rękach Odtwórz: "Przybyło stanowisk do obsadzania". Włoski bank w polskich rękach
"Przybyło stanowisk do obsadzania". Włoski bank w polskich rękach "Źródło: tvn24bis.pl"

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że jednogłośnie nie zaakceptowała wniosku Raiffeisen Bank International AG w sprawie "zmiany sposobu realizacji złożonego zobowiązania", dotyczącego oferty publicznej. Bank poinformował tvn24bis.pl, że "kontynuuje przygotowywanie oferty publicznej".

KNF przypomina zarazem, że w związku z tym bank jest zobowiązany przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną Raiffeisen Bank Polska do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Chcieli przesunięcia debiutu

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji Raiffeisen Bank Polska chciał przesunięcia debiutu na giełdzie i prowadzono w tej sprawie rozmowy.

W ubiegłym tygodniu KNF informowała, że zobowiązanie Raiffeisen Bank International do przeprowadzenia oferty publicznej Raiffeisen Bank Polska do 30 czerwca 2017 r. jest aktualne.

Bank poinformował tvn24bis.pl, że "kontynuuje przygotowywanie oferty publicznej" i odmówił dalszego komentarz.

Proces rozpoczął się w styczniu. Oferta miałaby objąć 15 proc. akcji. W połowie kwietnia Raiffeisen Bank Polska złożył prospekt emisyjny do KNF.

Zobowiązanie banku

Zobowiązanie do debiutu na giełdzie zostało zawarte pięć lat temu, gdy Raiffeisen Bank Polska przejmował Polbank. Ale debiut odsuwano, później okazało się, że bankiem zainteresowany jest Alior. Do transakcji jednak nie doszło, gdy w grudniu 2016 roku strony zerwały negocjacje, Komisja informowała, że oczekuje debiutu Raiffeisen Bank Polska na warszawskiej giełdzie do 30 czerwca 2017 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane