• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

JSW uspokaja rynki. "Nie prowadzimy prac związanych z emisją akcji"

JSW uspokaja rynki. "Nie prowadzimy prac związanych z emisją akcji"
Foto: PAP/ Leszek Szymański Foto: JSW uspokaja rynki

Zarząd JSW obecnie nie prowadzi żadnych prac związanych ewentualną emisją akcji spółki, w celu pozyskania kapitału na rynku - informuje w czwartek rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Jak czytamy w komunikacie, "w związku z pytaniami dotyczącymi potencjalnej możliwości pozyskania kapitału przez JSW SA na rynku kapitałowym poprzez ewentualną emisję akcji Zarząd informuje, że obecnie nie prowadzi żadnych prac związanych z tym procesem".

"Takie narzędzie jest jedną z wielu dostępnych możliwości, z jakich może skorzystać spółka giełdowa poszukująca kapitału na inwestycje. Jednak na obecnym etapie JSW SA nie dostrzega zasadności sięgnięcia po takie rozwiązanie" - podkreśla rzeczniczka.

Możliwy scenariusz

Kilka dni temu prezes JSW Edward Szlęk poinformował agencję Reuters, że spółka rozważa emisję akcji jako jedną z możliwości pozyskania kapitału. - Emisja akcji to jeden ze standardowych instrumentów, z jakich może skorzystać spółka poszukująca kapitału. Rozważamy to jako jedno z rozwiązań - powiedział Reuterowi Szlęk. - Koncentrujemy się na rozmowach z sektorem finansowym, aby znaleźć dobre dla naszej spółki rozwiązanie - dodał. Żadnych innych szczegółów na ten temat nie podał.

Po opublikowaniu informacji spółka notowana na GPW traciła na wartości.

Największym akcjonariuszem JSW jest skarb państwa, który kontroluje 55,16 procent akcji spółki. W ubiegłym tygodniu notowania firmy spadły do poziomu najniższego w historii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane