• rozwiń

Nowe iPhone'y nie zachwyciły inwestorów. Kurs Apple w dół

Prezentacja iPhone'a X Odtwórz: Prezentacja iPhone'a X
Prezentacja iPhone'a X "Źródło: CBS"

Notowane na Wall Street akcje Apple straciły na wartości. Prezentacja nowych produktów giganta z Cupertino nie zachwyciła inwestorów.

Akcje Apple spadły w środę o 0,75 proc. Rynek wydaje się lekko rozczarowany prezentacją nowego modelu iPhone'a (model X i 8) oraz pozostałych produktów spółki (Apple TV 4k, Apple Watch).

Słabsze wyniki

Inwestorzy nie są również zachwyceni oraz odległym (początek listopada) terminem dostaw nowych produktów. Pojawiają się też opinie, że może to wpłynąć na wyniki Apple za czwarty kwartał. W trzecim kwartale Apple sprzedał 40,4 milionów iPhone'ów. Według ostatnich prognoz, w bieżącym kwartale firma spodziewa się uzyskać około 49-52 miliardów dolarów przychodu ze sprzedaży smartfonów.

Jak podała 7 września firma analityczna Counterpoint Huawei, główny producent smartfonów w Chinach, po raz pierwszy wyprzedził Apple w globalnych wynikach sprzedaży. Dane obejmują czerwiec i lipiec bieżącego roku. Liderem sprzedaży smartfonów jest Samsung.

Apple zaprezentował we wtorek w Cupertino trzy nowe modele iPhone’a - 8, 8 Plus oraz jubileuszowy X. Firma zapowiedziała również nowe modele inteligentnego zegarka Apple Watch 3 i telewizora Apple TV 4K.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane