• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Temat: Chiny. Gospodarka

Nutka optymizmu dotarła na GPW. Po trudnym tygodniu

Nutka optymizmu dotarła na GPW. Po trudnym tygodniu
Foto: GPW Foto: GPW notowania. Po Azji

Już od dawna wiadomo, że najlepszą regulacją rynków jest ich deregulacja. W czwartek, po drugim w ciągu tygodnia zawieszeniu notowań na chińskich giełdach, tamtejszy regulator finansowy zdecydował się odejść od tego typu praktyk. W piątek obydwa parkiety, z powodu których notowania zamrożono, rosną. Giełda w Szanghaju zyskała prawie 2 proc., w Shenzen 1,3 proc. Poprawa globalnych nastrojów udzieliła się także inwestorom w Europie, gdzie na otwarciu większość rynków optymistycznie zazieleniła się.

Po pół godziny handlu jest jeszcze lepiej i tylko parkiet w Zurichu walczy o wypłynięcie na powierzchnię.

WIG20 kolejny dzień otworzył się z luką. Tym razem wyżej od wczorajszego zamknięcia. W obliczu pozytywnych nastrojów na świecie możemy się spodziewać lekkich zwyżek. W zależności od zachowania rynku w okolicy strefy oporu, wyznaczanej przez zerowy poziom Fibonacciego przy 1766 pkt., będzie można określić, czy indeks dotrze w okolice kolejnego oporu przy 1810, czy jednak niedźwiedzie przejmą inicjatywę.

Mimo, że globalne nastroje nadal dyktowane są przez kierunek chińskich rynków, to dzisiaj oczy inwestorów będą zwrócone w stronę najważniejszych danych tego tygodnia, a być może i miesiąca. O 14:30 poznamy Non-Farm Payrolls, czyli liczbę nowych miejsc pracy, jakie gospodarka USA wytworzyła w minionym miesiącu. Rynki z napięciem czekają na te dane, mając na uwadze opublikowany  w środę protokół z posiedzenia FOMC, z którego wynika, że część członków komitetu ma pewne wątpliwości, co do zasadności rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp proc.  Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, mogłyby – przynajmniej częściowo – rozwiać owe wątpliwości i podtrzymać oczekiwania rynku, co do podwyżek stóp, a tym samym umocnić dolara.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane