• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: USA. Gospodarka

Amerykańska giełda na minusie. Przez taniejącą ropę

Amerykańska giełda na minusie. Przez taniejącą ropę Odtwórz: Amerykańska giełda na minusie. Przez taniejącą ropę
Foto: vincent desjardins/flickr.com/(CC BY 2.0) | Video: tvn24bis.pl Foto: Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia stracił 0,31 proc. | Video: Amerykańska giełda na minusie. Przez taniejącą ropę

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła małe spadki, a nastroje psuły ceny ropy naftowej. Rośnie sceptycyzm co do możliwości porozumienia ws. zamrożenia wydobycia przez producentów.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia stracił 0,31 proc. i wyniósł 17 737 pkt. S&P 500 spadł o 0,32 proc. i wyniósł 2066,13 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,46 proc. do 4891,80 pkt.

Przez ropę

Na plus wyróżniały się spółki z branży biotechnologicznej oraz ochrony zdrowia, na minusie były spółki z sektora surowcowego, przemysłowego oraz dóbr konsumpcyjnych.

Zmienną sesję notowała ropa naftowa. Po wzrostach z początku sesji, w jej dalszej części sytuacja na tym rynku uległa pogorszeniu. Ceny Brent zakończyły dzień na poziomie 35,70 USD z baryłkę.

- Giełdy poszły w dół, ponieważ ropa naftowa miała znowu słabszy dzień. Kiedy ceny ropy mocno się wahają, to staje się to problemem dla inwestorów - uważa Jeremy Klein, główny strateg rynkowy z FNB Securities.

Sceptycyzm

Na rynku rośnie sceptycyzm, co do możliwości porozumienia w sprawie zamrożenia wydobycia ropy przez głównych producentów, do czego przyczyniły się ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Arabii Saudyjskiej oraz Iranu.

Arabia Saudyjska zamrozi poziomy wydobycia ropy naftowej, tylko w takim przypadku, jeśli Iran i pozostali główni producenci się na to zdecydują – powiedział w piątek w wywiadzie dla agencji Bloomberga książę Mohammed bin Salman, minister obrony Arabii Saudyjskiej.

Większe wydobycie

Irański minister ds. ropy naftowej Bijan Zanganeh oświadczył z kolei w miniony weekend, że jego kraj będzie zwiększał wydobycie oraz eksport dopóty, dopóki nie osiągnie poziomów udziału rynku, jakie posiadał przed nałożeniem sankcji – podała agencja informacyjna Mehr.

Wypowiedzi przedstawicieli Iranu i Arabii Saudyjskiej stawiają pod znakiem zapytania możliwość osiągnięcia porozumienia w sprawie planu zamrożenia wydobycia, który będzie dyskutowany przez producentów surowca na spotkaniu 17 kwietnia w stolicy Kataru Doha.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane