• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Nowe rekordy na Wall Street

Wojna handlowa USA-Chiny. Komentarz eksperta Odtwórz: Wojna handlowa USA-Chiny. Komentarz eksperta
Wojna handlowa USA-Chiny. Komentarz eksperta "Źródło: tvn24bis"

Trwa hossa na nowojorskich giełdach. Indeksy S&P 500 oraz Nasdaq Composite po raz kolejny w ostatnich dniach pobiły historyczne rekordy.

Dow Jones Industrial na zamknięciu nie zmienił się i wyniósł 27.691,49 pkt.

S&P 500 zyskał 0,16 proc. i wyniósł 3.091,84 pkt. Nasdaq poszedł w górę 0,26 proc., do 8.486,09 pkt.

Import aut

Jedną z głównych kwestii, na którą zwracają obecnie uwagę inwestorzy, są amerykańskie relacje handlowe z Chinami i Europą.

Z najnowszych informacji wynika, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa może odłożyć w czasie decyzję w sprawie nałożenia ceł na auta importowane do USA z Europy.

"Decyzja w tej sprawie może zostać odłożona, ponieważ wysiłki podejmowane przez niemieckie firmy motoryzacyjne, mające na celu podkreślenie ich nowych inwestycji w Stanach Zjednoczonych, pomogły w negocjacjach" - podały źródła zbliżone do Białego Domu.

Wojna handlowa z Pekinem

We wtorek prezydent USA Donald Trump podczas lunchu w Klubie Gospodarczym w Nowym Jorku zastrzegł, że jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego między Waszyngtonem a Pekinem, to podniesie on kolejny raz cła. Nazwał on Chińczyków "oszustami", chociaż za problemy w relacjach handlowych obu państw obwinił też swoich poprzedników na stanowisku prezydenta.

- Odkąd Chiny weszły do WTO w 2011 roku, nikt nie manipulował lepiej ani bardziej nie wykorzystał Stanów Zjednoczonych. Nie chciałbym używać słowa "oszukał", ale powiem, że nikt nie oszukiwał lepiej niż Chiny - powiedział Trump.

Wcześniej, w sobotę, prezydent USA mówił, że "rozmowy idą do przodu, ale wolno, jak dla mnie, o wiele za wolno". Podkreślił, że porozumienie leży przede wszystkim w interesie Chin. W piątek Trump oświadczył, że nie zgodził się jeszcze na zniesienie ceł nałożonych na Chiny.

- W wycenach rynkowych jest wiele optymizmu związanego z handlem, lecz sytuacja jest dynamiczna. Nadal nie ma odpowiedzi, gdzie miałoby nastąpić podpisanie wstępnej umowy handlowej - oceniła Janet Mui, ekonomistka ds. rynków globalnych w Cazenove Capital.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane