• rozwiń

Przejęcia na polskim rynku medialnym i telekomunikacyjnym

Przejęcia na polskim rynku medialnym i telekomunikacyjnym
Foto: tvn24 Foto: Cyfrowy Polsat poinformował w poniedziałek w komunikacie giełdowym o złożeniu dwóch zleceń kupna akcji Netii

Cyfrowy Polsat złożył zlecenia nabycia łącznie pakietu około 32 procent akcji Netii. Spółka poinformowała, że zamierza też ogłosić wezwanie w celu zwiększenia udziałów do 66 procent ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy telekomunikacyjnej firmy. Z kolei Grupa Polsat poinformowała, że kupiła od ZPR Media udziały w spółkach posiadających kanały telewizyjne.

Cyfrowy Polsat poinformował w poniedziałek w komunikacie giełdowym o złożeniu dwóch zleceń kupna akcji Netii od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN w ramach transakcji pakietowej. Cena nabycia akcji wynosi 5,77 zł za akcję. To oznacza, że łączna wartość transakcji wyniesie 638,75 mln zł.

Kupno akcji Netii

Spółka spodziewa się, że rozliczenie zleceń kupna i sprzedaży nastąpi 5 grudnia 2017 r. o godzinie 11.00 albo w czasie zbliżonym.

Cyfrowy Polsat podał w komunikacie prasowym, że transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych i kredytu rewolwingowego Grupy Polsat.

"Nabycie akcji Netia stanowi etap rozciągniętego w czasie procesu, którego celem jest nabycie przez spółkę pakietu akcji Netia reprezentującego nie więcej niż 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netia (...)" - napisano w komunikacie.

Kanały telewizyjne

Grupa Polsat poinformowała z kolei, że kupiła od ZPR Media 100 proc. udziałów w spółkach posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem Fokus TV i Nowa TV i zawarła umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15 proc. udziałów w tej spółce w przyszłości.

Łączna wartość transakcji to ok. 103 mln zł i zostanie sfinansowana ze środków własnych grupy Polsat.

Wszystkie stacje przejmowane przez Polsat mają łącznie ok. 3 proc. oglądalności w grupie komercyjnej w okresie pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane