• rozwiń

Kolejna spółka warta bilion dolarów

Morawiecki o opodatkowaniu internetowych gigantów (materiał z marca 2019 r.) Odtwórz: Morawiecki o opodatkowaniu internetowych gigantów (materiał z marca 2019 r.)
Morawiecki o opodatkowaniu internetowych gigantów (materiał z marca 2019 r.) "Źródło: tvn24bis"

Do elitarnego grona amerykańskich firm, którym udało się przekroczyć rynkową wartość na poziomie biliona dolarów, dołączyła właśnie spółka macierzysta Google'a - Alphabet. Do tej pory taką wycenę na nowojorskiej giełdzie osiągnęły jedynie Microsoft, Amazon i Apple.

Obecnie najcenniejszą firmą w Stanach Zjednoczonych jest Apple, której wartość rynkowa przekracza 1,4 biliona dolarów. Na drugim miejscu znajduje się Microsoft z wyceną na poziomie prawie 1,3 biliona dolarów. Teraz do tego elitarnego grona dołączył także Alphabet.

Pierwszy raz w historii

CNN zauważa, że wycena trzech amerykańskich firm przekroczyła poziom biliona dolarów w tym samym czasie.

Wartość rynkową przekraczającą bilion dolarów osiągnął też we wrześniu 2018 roku Amazon, który obecnie wart jest jednak 930 miliardów dolarów. W tym czasie tylko Apple mógł jeszcze pochwalić się taką wyceną.

Według CNBC kolejną amerykańską firmą, której wartość przekroczy bilion dolarów może być Facebook.

Rekordowy debiut

Najcenniejszą firmą na świecie jest Saudi Aramco, które zadebiutowało w zeszłym miesiącu na giełdzie w Rijadzie i osiągnęło wycenę na poziomie 2 bilionów dolarów. Obecnie wartość rynkowa firmy to 1,8 biliona dolarów.

CNN zauważa, że wartość pozostałych firm technologicznych również rośnie w szybkim tempie dzięki optymizmowi związanemu między innymi z pierwszą umową handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane