• rozwiń

Akcje Twittera rekordowo tanie. Wall Street przestało wsłuchiwać się w ćwierkanie

Akcje Twittera rekordowo tanie. Wall Street przestało wsłuchiwać się w ćwierkanie
Foto: Shutterstock Foto: Twitter na historycznych minusach

Twitter na historycznych minusach. Spółka zamknęła poniedziałkową sesję z 5,6 proc. spadkiem. Za akcje Twittera trzeba zapłacić 29,25 dolarów, to najniższy poziom od od debiutu - pisze „Business Insider”.

Spółka debiutowała ceną 26 dolarów za akcje, ale na koniec dnia osiągnęła już poziom 45 dolarów. Poprzedni tak słaby wynik Twitter zanotował w maju 2014 roku - było to 30,50 dolarów.

Po wynikach

Jak czytamy, taki wynik kontynuowany jest od czasu ubiegłotygodniowej konferencji wynikowej spółki. Choć główne dane okazały się dobre, to niektóre wskaźniki zawiodły inwestorów.

W II kwartale tego roku komunikacyjny gigant zanotował przychody na poziomie 502 mln dolarów. To o 190 mln dolarów i 61 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej, a także więcej niż wynosiły prognozy analityków, którzy szacowali, że budżet firmy zasili 485 mln dolarów. 

Szef Twittera Jack Dorsey nie był jednak usatysfakcjonowany wynikami firmy. Wszystko przez to, że przychody wciąż są za małe, aby generować zyski. Drugi kwartał spółka zakończyła 136 mln dolarów na minusie. 

Kolejny powód do zmartwień, to systematycznie osłabiający się wzrost liczby aktywnych użytkowników. W drugim kwartale 2015 roku Twitter miał średnio 316 mln użytkowników miesięcznie. W porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku to wzrost o 15 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane