• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Yahoo czuje oddech akcjonariuszy na plecach. Tysiąc osób do zwolnienia

Yahoo czuje oddech akcjonariuszy na plecach. Tysiąc osób do zwolnienia
Foto: yahoo.com Foto: Yahoo może zwolnić nawet 10 proc. swojego personelu - informuje nieoficjalne źródło.

Pojawiły się doniesienia, że Yahoo chce zwolnić ponad tysiąc swoich pracowników. Taka redukcja jest częścią reorganizacji, której celem jest cięcie kosztów. Firma od trzech lat bezskutecznie szuka sposobu na ożywienie swojego biznesu.

Yahoo odczuwa presję akcjonariuszy, którzy domagają się zastosowania alternatywnych rozwiązań, by ratować firmę. Oprócz kompleksowej kontynuacji operacji internetowych, spółka chce zwolnić część swojego personelu, jak donosi Business Insider.

Serwis internetowy powołuje się na pewne, "zorientowane w sytuacji" źródło, które, ujawniło, że Yahoo ma zamiar zwolnić ok. 10 proc. swojej siły roboczej.

Nawet 1000 osób na zieloną trawkę

Takie cięcia zredukowałyby liczbę zatrudnionych o 1000 osób. Zwolnienia miałyby rozpocząć się już w tym miesiącu, jak informuje wspomniane źródło. Jedno z doniesień wskazuje, że "zespół pracuje nad tym i chce tego dokonać w tym kwartale".

Business Insider podaje, że oczekuje się, że cięcia będą oddziaływały na wszystkie części firmy - także na platformę technologiczną czy biznes medialny. Decyzje mają uderzyć konkretnie w europejskie operacje. Biznesowy serwis internetowy podaje, że Yahoo odmówił komentarza ws. zwolnień. Firma potwierdziła jednak, że zmiany nadciągają.

Inwestorzy tracą zaufanie

We wtorek agencja Reutera zacytowała inwestora Jeffrey'a Smitha z firmy Starboard Value LP, który zasugerował, że Yahoo Inc. powinno rozważyć zmianę swojego zespołu zarządzającego, zarządu oraz strategii biznesowej.

"Wygląda na to, że inwestorzy stracili zaufanie do managementu oraz zarządu [red. Yahoo]", jak napisał Smith w swoim liście do zarządu Yahoo.

Wiele firm ucieka się do zwolnień, by ratować swoje wyniki:


Video (Masowe zwolnienia w Moskwie. "Największa redukcja od czasów pieriestrojki"): 1402588

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane