• rozwiń

Bank ostrzega przed złośliwą aplikacją

Dane klientów banków w darknecie Odtwórz: Dane klientów banków w darknecie
Dane klientów banków w darknecie "Źródło: TVN24 BiS"

Raiffeisen Polbank ostrzega przed złośliwą aplikacją dostępną do pobrania na system Android. "Po jej zainstalowaniu przestępcy mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, przechwycić hasła SMS oraz prezentować fałszywe strony logowania w bankowości mobilnej i tym samym wyłudzić poufne dane jak: login i hasło" - wskazano w komunikacie.

Jak tłumaczą na swojej stronie przedstawiciele banku, aplikacja podszywa się pod multimedialną wtyczkę, która służy między innymi do wyświetlania animacji.

Wskazano, że po zainstalowaniu złośliwej aplikacji przestępcy mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, przechwycić hasła SMS oraz prezentować fałszywe strony logowania w bankowości mobilnej i tym samym wyłudzić poufne dane jak: login i hasło.

Tak może wyglądać fałszywy ekran logowania do aplikacji mobilnej:

Jak się zabezpieczyć?

Przedstawiciele banku proszą klientów o zachowanie szczególnej ostrożności. Między innymi poprzez instalowanie aplikacji mobilnych tylko z autoryzowanych sklepów oraz od zaufanych wydawców, nie instalowanie żadnych aplikacji udostępnionych poprzez link w wiadomości SMS.

Klienci proszeni są także o zwrócenie uwagi, że podanie loginu i hasła jest obligatoryjne tylko gdy jest się nowym użytkownikiem aplikacji mobilnej.

"Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Mobilnego Banku lub Mobilnego Portfela, to podczas logowania do tych aplikacji nie powinieneś wpisywać ponownie swojego loginu i hasła do bankowości internetowej" - przypomniano w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane