• rozwiń

"Mały ryż" kupuje patenty od "wujka z Ameryki". Szykuje się na gigantyczny skok?

"Mały ryż" kupuje patenty od "wujka z Ameryki". Szykuje się na gigantyczny skok?
Foto: mi.com Foto: Xiaomi stale się rozwija, choć w ostatnim kwartale nie znalazł się w pierwszej piątce największych producentów smartfonów

Xiaomi zakupi około 1500 patentów od Microsoftu. Rosnący start-up, producent smartfonów, planuje ekspansję poza Chiny.

Transakcja odzwierciedla wysiłki Xiaomi do nabycia własności intelektualnej. Spółka zamierza sprzedawać swoje urządzenia poza rynkami rozwijających się. Jednym z jej celów jest sprzedaż telefonów w USA.

Xiaomi, którego nazwa oznacza po chińsku "mały ryż", podpisał umowę licencyjną z Microsoftem, podobnie jak inni giganci wcześniej (Samsung, Dell Inc.). Spółka zapewnia, że przestrzega praw własności intelektualnej.

- Wierzymy, że współpraca, a także nasze zaangażowanie w inwestycje długoterminowe przyczyni się do budowy silnego portfolio patentowego - powiedział Wang Xiang, wiceprezes Xiaomi.

Silna współpraca

Jak zauważyła Jennifer Crider, rzeczniczka w dziale prawnym Microsoftu, firma posiada ponad 60 tysięcy patentów. Część sprzedana Xiaomi jest więc niewielka. Z kolei wiceprezes Microsoft powiedział, że umowa licencyjna obejmuje patenty wykorzystywane w komunikacji bezprzewodowej, jak również inne technologie, w tym wideo.

- To jest znacznie szerszy zakres współpracy niż w przypadku innych spółek - ocenił.

Xiaomi stale się rozwija, choć w ostatnim kwartale nie znalazł się w pierwszej piątce największych producentów smartfonów.

 

Zobacz: To koniec koszmaru rozbitych wyświetlaczy? Nadchodzi niezniszczalny smartfon

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Piotru70
Tak oto Chiny wsysają rynek amerykański. Po USA zostanie Europa z milinami ludzi strajkujących z powodu niskich płac i milinami strajkujących z powodu zbyt niskich zasiłków i dwa razy więcej uchodźców w kolejkach o azyl.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
struna78
Najpierw M$ wkłada kasę w Cyanogen a teraz mamy kolejnego dobrze rozwijającego się producenta smartfonów który musi wydać kasę na trolla patentowego. Patenty na piśmie, te które już dawno powinny wygasnąć. A Windows 10 Mobile to porażka roku. Nie dość że oszukali klientów mówiąc że dostaną go wszystkie Lumie z 8.1.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane