• rozwiń

Ceny iPhone'ów trzymają się mocno. Apple zaskoczył wynikami

Giganci pokazali nowe modele smartfonów. Sprawdź, co oferują Odtwórz: Giganci pokazali nowe modele smartfonów. Sprawdź, co oferują
Giganci pokazali nowe modele smartfonów. Sprawdź, co oferują "Źródło: tvn24bis.pl"

Wyniki koncernu Apple w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2018 przekroczyły oczekiwania analityków. Nieco rozczarowała natomiast liczba sprzedanych przez Apple iPhonów, ale ich wyższa średnia cena zrekompensowała ten spadek.

Zysk netto Apple w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku (pierwszym kwartale roku fiskalnego 2018) wyniósł 20,07 mld dolarów, czyli 3,89 dolara na jedną akcję. Analitycy spodziewali się zysku netto na akcję w wysokości 3,82 USD.

Przychody Apple w ostatnim kwartale wyniosły 88,29 mld dolarów, a rynek oczekiwał 86,29 mld dolarów. Tymczasem część analityków oczekiwania niskich przychodów firmy po serii "wiarygodnych raportów", że Apple ograniczył zamówienia części. - Cieszę się, że dostaliśmy złe wieści - powiedział agencji Reutera  Peter Karazeris, analityk Thrivent Financial.

Sprzedaż iPhone'ów

W kwartale kończącym się 31 grudnia Apple sprzedał 77,3 mln sztuk iPhonów. Rynek tymczasem liczył na sprzedaż na poziomie 80 mln egzemplarzy.

Agencja Reuters zwraca przy tym uwagę, że smartfony Apple mocno trzymają cenę. Przeciętna cena nowych iPnone'ow wyniosła na amerykańskim rynku w grudniu 2017 roku 796 dolarów, podczas gdy Wall Street spodziewało się 756 dolarów.

- To efekt  sukcesu iPhone'a X, a także iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus - powiedział Reuterowi dyrektor finansowy Apple Luca Maestri, podkreślając że "oferta spisała się niesamowicie dobrze".

Warto przypomnieć, że dopiero pod koniec grudnia pojawiła się publicznie informacja o spowalnianiu baterii w starszych iPhone'ach.

W obecnym kwartale Apple spodziewa się przychodów w przedziale 60-62 mld dolarów. Analitycy liczą na przychody w wysokości 65,44 mld dolarów.

Od początku 2018 roku akcje Apple są na 1-proc. minusie, a w tym samym czasie indeks S&P 500 wzrósł o 5,5 proc. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs Apple zyskał 30 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane