• rozwiń
  • WIG20 2163.57 -0.95%
  • WIG30 2485.75 -0.93%
  • WIG 56190.09 -0.66%
  • sWIG80 11547.64 -0.64%
  • mWIG40 3872.97 -0.54%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:50

Dostosuj

Temat: Internet

Zdradzający zostali zdradzeni. Raport ws. wycieku danych z portalu dla niewiernych małżonków

Zdradzający zostali zdradzeni. Raport ws. wycieku danych z portalu dla niewiernych małżonków
Foto: Fakty TVN Foto: Serwis wprawdzie zapewniał o 100 proc. dyskrecji, ale de facto nie był w stanie dać żadnych gwarancji bezpieczeństwa

Ashley Madison, czyli portal dla niewiernych małżonków, który w zeszłym roku padł ofiarą ataku hakerów stosował niedostateczne systemy zabezpieczeń - wynika z raportu kanadyjskich i australijskich urzędów ds. ochrony prywatności. Urzędnicy stwierdzili, że serwis używał fałszywych ikon, które miały zwiększać poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Ale de facto nie był w stanie dać żadnych gwarancji bezpieczeństwa.

Ashley Madison to serwis dla niewiernych, który w sierpniu 2015 roku został zaatakowany przez hakerów. Ci wykradli dane milionów użytkowników, a następnie opublikowali. Ten ruch okazał się dramatycznych w skutkach i doprowadził do zrujnowania wielu związków.

Brak zabezpieczeń

- Teraz okazuje się, że włamania i utraty ogromnej ilości danych można było uniknąć - twierdzi serwis BBC. Byłoby tak, gdyby firma  Avid Life Media, do której należy serwis stosowała w nim lepsze zabezpieczenia. Takie wnioski można znaleźć w raporcie kanadyjskich i australijskich urzędów ds. ochrony prywatności - informuje serwis BBC. Zdaniem urzędników serwis stosował nie tylko niedostateczne systemy zabezpieczeń, ale dodatkowo używał fałszywych ikon, które miały zwiększać poczucie bezpieczeństwa użytkowników.

Urzędnicy stwierdzili, że serwis wprawdzie zapewniał o 100 proc. dyskrecji, ale de facto nie był w stanie dać żadnych gwarancji bezpieczeństwa. "Obsługa ogromnych ilości tego rodzaju danych osobowych bez kompleksowego systemu bezpieczeństwa jest nie do przyjęcia" - czytamy w raporcie.

Firma Avid Life Media wydała już komunikat, w którym zapowiedziała, że będzie w przyszłości stosować się do ustaleń i zaleceń zawartych w raporcie, aby poprawić to, w jaki sposób zabezpiecza dane swoich klientów.

Olbrzymi wyciek

O wykradzeniu danych ponad 37 milionów klientów portalu Ashley Madison hakerzy przedstawiający się jako Impact Team poinformowali w lipcu zeszłego roku, grożąc opublikowaniem kompromitujących zdjęć, fantazji seksualnych itp. Opublikowali wtedy próbkę kompromitujących danych i ostrzegli, że jeśli portal Ashley Madison nie zostanie zamknięty, ujawnią prawdziwe nazwiska jego klientów, ich profile z materiałami zdjęciowymi, dane dotyczące ich kart kredytowych.

Właściciele portalu odmówili spełnienia ich żądań. W związku z tym 19 sierpnia 2015 roku hakerzy opublikowali dane milionów klientów Ashley Madison.

Portal Ashley Madison reklamuje się hasłem "Życie jest krótkie. Zafunduj sobie romans". Szacuje się, że przed rokiem korzystało z niego 64 miliony ludzi.

Z portalu Ashley Madison korzystali też Polacy. Zobacz materiał Faktów TVN:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane