• rozwiń

Windows 10 już tuż-tuż. Wiemy, kiedy ściągniesz aktualizację

Windows 10 już tuż-tuż. Wiemy, kiedy ściągniesz aktualizację
Foto: microsoft.com Foto: Windowska 10 już wkrótce pojawi się w 190 krajach

Wiemy już, kiedy Windows 10 będzie oficjalnie dostępny. Microsoft poinformował, że stanie się to 29 lipca i to od razu w 190 krajach. System zostanie przekazany bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1.

- Windows 10 to kolejna generacja systemu Windows, zaprojektowana by wspomagać Was w tworzeniu wielkich rzeczy - powiedział Terry Myerson, Corporate Vice President w Microsoft. - Windows 10 pokazuje naszą wizję bardziej osobistego korzystania z komputera, zdefiniowaną przez zaufanie do tego jak chronimy i szanujemy Wasze dane osobowe; mobilność pracy pomiędzy Waszymi urządzeniami i naturalnymi interakcjami z urządzeniami opartymi na systemie Windows, wliczając w to głos, dotyk, pismo i hologramy - dodaje.

Powrót do przyszłości

Nowy Windows przywraca tak lubiane przez użytkowników menu Start. Pozwala im również wyszukiwać pliki, przypięte aplikacje oraz "ulubione". Użytkownicy "dziesiątki" mogą też liczyć na darmowy program Windows Defender i darmowe aktualizacje przez cały cykl wsparcia.

Nowy system ma też cyfrowego asystenta Cortana, który pozwala na zaadoptowanie oprogramowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Oprócz asystenta na fanów systemu czeka Microsoft Edge, nowa przeglądarka, zaprojektowana do pracy online w nowej formie, oferuje wbudowane opcje pisania, udostępniania i tryb czytania.

Nowa jest też wersja pakietu Office. "Zaprojektowany od podstaw na potrzeby Windows, Office pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, dodawać komentarze na slajdach w czasie rzeczywistym przy pomocy opcji pisania, lub z łatwością przedstawiać prezentacje PowerPoint oraz tworzyć lub aktualizować arkusze kalkulacyjne bez użycia klawiatury lub myszy – wszystko dzięki nowym przyciskom w Excelu zaprojektowanym z myślą o obsłudze dotykowej" - informuje Microsoft.

Bezpłatnie i dla wszystkich

Koncerny podaje, że 29 lipca, użytkownicy mogą otrzymać Windows 10 dla komputerów PC korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10.

Z kolei nowe urządzenia z Windows 8.1 mają zostać szybko zaktualizowane do Windows 10. Od dziś użytkownicy mogą już zapisywać się na bezpłatną aktualizację.

Zgodnie z zapowiedziami Windows 10 na inne urządzenia niż PC będzie dostępny w tym roku w późniejszym terminie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane