• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

E-papieros eksplodował mu w kieszeni. "To nie pierwszy taki przypadek"

E-papieros eksplodował w kieszeni Odtwórz: E-papieros eksplodował w kieszeni
Foto: ENEX Foto: E-papieros eksplodował w kieszeni Brytyjczyka | Video: E-papieros eksplodował w kieszeni

Eksperci opublikowali nagranie, które pokazuje, jak bateria e-papierosa eksploduje w kieszeni mężczyzny. Do incydentu doszło w centrum handlowym w brytyjskim Leeds, zaledwie kilkanaście centymetrów od dziecięcego wózka. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki przypadek, ale ryzyka eksplozji można łatwo uniknąć.

Ujęcia z monitoringu pokazują człowieka, który rozmawia ze swoim znajomym w sklepie. Nagle zauważa smugę szarego dymu wydobywającego się z kieszeni. Kilka sekund później pojawiają się snopy iskier. Mężczyzna na szczęście ucieka od swojego dziecka.

Ryzyko eksplozji

Straż pożarna z West Yorkshire stwierdziła, że do wybuchu doszło, gdy poluzowana bateria litowo-jonowa weszła w kontakt z innymi metalowymi elementami, takimi jak monety czy klucze.

- To nagranie wyraźnie pokazuje niebezpieczeństwo przechowywania baterii litowo-jonowej w towarzystwie metalowych przedmiotów - kluczy, monet, a nawet telefonu, jeśli ma on metalową obudowę - powiedział śledczy Jamie Lister. - To nie pierwszy przypadek, kiedy obserwujemy obrażenia wywołane przez eksplozję baterii litowo-jonowej przechowywanej w kieszeni wraz z innymi metalami - dodał.

- Chcemy skłonić społeczeństwo, by zdało sobie sprawę z ryzyka, które można łatwo uniknąć - mówił Lister.

Przechowywanie baterii

Bateria wcale nie musi być uszkodzona. Problem tkwi w nieprawidłowym jej przechowywaniu.

Użytkownicy e-papierosów powinni nosić baterie w obudowie z tworzywa sztucznego, aby zapobiec ewentualnemu zwarciu. Lister jest zdania, że będziemy mieć do czynienia ze znacznym wzrostem liczby pożarów spowodowanych przez nieodpowiednie przechowywanie baterii.

- Korzystanie z baterii nadających się do ponownego ładowania jest coraz powszechniejsze w nowoczesnym społeczeństwie, dlatego chcemy, by ludzie zachowali czujność, ponieważ prosty błąd może mieć katastrofalne konsekwencje - ocenił Lister.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane