• rozwiń

Wiedźmin 3 dopiero w maju. CD Projekt znów przesuwa premierę gry

Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED: za szybko podaliśmy datę premiery Odtwórz: Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED: za szybko podaliśmy datę premiery
Foto: CD Projekt | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Początkowo CD Projekt zakładał, że gracze będą mogli cieszyć się nową częścią Wiedźmina jeszcze w tym roku | Video: Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED: za szybko podaliśmy datę premiery

Studio CD Projekt znów przesunęło premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym razem z 3 lutego na 19 maja 2015 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Władze firmy przepraszają fanów popularnej serii i proszą o więcej czasu, aby "poprawić detale".

Władze spółki zdecydowały o przesunięciu premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nowa data premiery to 19 maja 2015 roku. Wcześniej firma zapewniała, że popularna gra trafi do sklepów 3 lutego.

Więcej czasu

"Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy. Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką" - tłumaczą władze spółki w komunikacie.

Przeprosiny

"Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić, by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie" - informuje spółka.

To już kolejne przesunięcie terminu premiery. Pierwszy raz CD Projekt przesunął premierę w marcu tego roku. Początkowo firma zakładała, że gracze będą mogli cieszyć się nową częścią Wiedźmina jeszcze w 2014 roku.

Prezes uspokaja

Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED uspokaja na antenie TVN24 Biznes i Świat, że opóźnienia premier gier zdarzają się wszystkim producentom, szczególnie, gdy chodzi o tak ambitny projekt jak Wiedźmin 3.

- Liczymy, że chociaż część naszego akcjonariatu rozumie rynek, w którym działamy. To jest niestety norma. Oczywiście to nie jest dobre, ale wszyscy producenci na świecie czasem przesuwają terminy. Nie jest to nic nienormalnego - uważa Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

- Nie wszystko da się precyzyjnie zaplanować. Naszym błędem było to, że za szybko podaliśmy datę premiery - dodaje.

Wyróżnienie

W weekend na gali The Game Awards 2014 w Las Vegas gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zdobyła tytuł "Najbardziej wyczekiwanej gry przyszłego roku". Wyróżnienie to jest tym cenniejsze, że to jedyna kategoria, w której liczone są głosy składane przez graczy na Facebooku i Twitterze, zaś w pozostałych o nagrodach decydują jurorzy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane