• rozwiń

CD Projekt z Oscarami dla twórców gier. "Wiedźmin" najlepszą grą tego roku

CD Projekt z Oscarami dla twórców gier. "Wiedźmin" najlepszą grą tego roku

Trzecia edycja z serii gier o "Wiedźminie" zgarnęła dwa tytuły z siedmiu nominacji, które uzyskała w The Game Awards 2015. Jedną z nich jest statuetka gry roku 2015 za polską produkcję Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym samymi pokonali takie głośne tytuły jak Bloodborne, Metal Gear Solid V czy Fallout 4. Wszystkie zebrały świetne recenzje na całym świecie i mogą pochwalić się świetnymi wynikami sprzedaży. Do twórców gry ze studia Projekt CD trafił zaś tytuł najlepszego dewelopera.

To nie jedyne statuetki, jakie zgarnęła gra stworzona przez polskich producentów. Do Wiedźmina 3: Dziki Gon powędrował także tytuł RPG roku, a jej twórcę - firmę CD Projekt RED jury uznało za najlepszego dewelopera.

 

 

"Nikt w nas nie wierzył"

- Zaczęliśmy w 2002 roku, marząc o stworzeniu dojrzałego, jak najbardziej nieliniowego "erpega" – i nikt w nas nie wierzył. Po pięciu latach – wyłącznie na "pecetach" – pojawił się pierwszy Wiedźmin. Po nim Wiedźmin 2. A ta nagroda podsumowuje wszystkie trzy gry z serii - mówił Marcin Iwiński, współtwórca firmy CD Projekt, która na konkursowej scenie pojawiał się dwukrotnie, jak podaje portal gryonline.pl.

Ważni konkurenci

Wyróżnienie dla polskiej gry cieszy tym bardziej, że plebiscyt The Game Awards 2015 jest jednym z większych wydarzeń branżowych w mijającym roku. Trzeci "Wiedźmin" miał dość silną konkurencję w postaci dwóch ważnych gier - Falout 4 oraz Metal Gear Solid V.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (10)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
AntoniuszZielan
Prawdą jest, że trzecia część Wiedźmina zostawiła swoich konkurentów daleko w tyle np. zabugowanego Fallout 4.

PS. Teraz tylko wypada czekać na kolejny hicior ze "stajni" CD Projekt RED tzn. Cyberpunk 2077 ;)
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Daniel Linderman
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane