• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Więcej aut z najwyższymi ocenami bezpieczeństwa. Pomimo zaostrzonych kryteriów

Więcej aut z najwyższymi ocenami bezpieczeństwa. Pomimo zaostrzonych kryteriów
Foto: Shutterstock Foto: Nagrody przyznawane są w oparciu o wyniki testów zderzeniowych

Pomimo zaostrzonych wymagań i nowych, trudnych testów zderzeniowych, zwiększyła się liczba pojazdów. które zdobyły "Top Safety Pick Award" - nagrodę dla najbardziej bezpiecznego auta, przyznawaną przez amerykański Instytutu Ubezpieczeń i Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS).

IIHS to prywatna organizacji finansowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Badania prowadzone przez Instytut mają przeciwdziałać czynnikom obecnym w wypadkach drogowych (ludzki, samochodowy i środowiskowy). Instytut prowadzi również działania zmierzające do ograniczenia strat, które następują przed, w trakcie i po wypadku.

Coraz bezpieczniejsze auta

W tym roku nagrodę "Top Safety Pick Award" uzyskało 71 samochodów, w porównaniu do 39 aut w roku ubiegłym. Nagrody przyznawane są w oparciu o wyniki testów zderzeniowych prowadzonych przez Instytut w zakresie zderzeń czołowych, bocznych i tylnych. Ocena każdego z pojazdów zależy od wielu czynników, w tym obrażeń odniesionych przez manekiny, odkształceń struktury samochodów, działania pasów bezpieczeństwa itp.

Aby zdobyć "Top Safety Pick Award" samochód musi również być wyposażony w automatyczny system hamowania w celu zapobiegania lub przynajmniej zredukowana skutków uderzeń. To ostrzejsze wymagania niż rok temu. Wówczas auto musiało być wyposażone tylko w system ostrzegania przed kolizją z przodu.

- Mimo, że system ostrzegania przed kolizją z przodu jest bardzo cenny, postanowiliśmy zaostrzyć nasze kryteria. Ma to zachęcić producentów to wprowadzania automatycznego systemu hamowania - powiedział prezes IIHS Adrian Lund.

"Top Safety Pick Award" zdominowały marki azjatyckie. W tym roku Toyota zdobyła 12 nagród, a Honda 10.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane