• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 17:15

Dostosuj

Śledź administrację. Ruszył portal o cyfrowych usługach

Anna Streżyńska o planach resortu cyfryzacji Odtwórz: Anna Streżyńska o planach resortu cyfryzacji
Anna Streżyńska o planach resortu cyfryzacji "Źródło: tvn24"

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło portal widok.gov.pl, umożliwiający śledzenie pracy cyfrowej administracji. Portal publikuje dane o zainteresowaniu poszczególnymi e-usługami i ich kosztach, statystyki odwiedzin stron ministerstw czy urzędów.

Jak podkreślił resort w komunikacie, to pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie portali, umożliwiających podglądanie on-line, jak działa e-administracja. Znajdują się tam przede wszystkim statystyki, pokazujące zainteresowanie poszczególnymi e-usługami administracji.

W poniedziałek najpopularniejszą usługą było sprawdzenie historii pojazdu, z której skorzystano dotychczas 4,13 mln razy od początku uruchomienia takiej możliwości on-line. Prawie 3 mln sprawdzano dane o ubezpieczeniu OC pojazdu. Na końcu listy 52 monitorowanych usług jest natomiast zgłoszenie wymeldowania się z pobytu stałego za pomocą platformy e-PUAP. Od początku roku dokonano tego 57 razy.

Nie tylko statystyki

Według ministerstwa portal widok.gov.pl to nie tylko statystyki, które pokazują zainteresowanie e-usługami w administracji publicznej.

"Narzędzie, które oddajemy do użytku, służy także do konfrontacji naszych przekonań dotyczących np. e-usług z realnymi potrzebami obywatela" - wskazuje ministerstwo. 

Koncepcja portalu powstała na bazie doświadczeń z innych krajów, ale najważniejszym założeniem jest dostosowanie platformy do potrzeb i sugestii polskich użytkowników. Ministerstwo zachęca do obserwowania serwisu i zgłaszania uwag. "Wszystkie sugestie analizujemy i na ich podstawie podejmujemy decyzje co do dalszego rozwoju poszczególnych usług" - zaznaczono.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane