• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wiceprezes Google chwali Polaków. "Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami w chmurze"

Wiceprezes Google chwali Polaków. "Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami w chmurze"
Foto: Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0) Foto: Google planuje wyszkolić 2 miliony osób w różnych obszarach

- W Polsce jesteście w świetnym momencie, aby tworzyć nowy rozdział gospodarki cyfrowej. I macie nasze pełne wsparcie – mówił w piątek na Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce wiceprezes Google Nicklas Lundblad. Zaznaczył, że w Google pracuje blisko 100 inżynierów z Polski. Według niego dzisiaj za dużo uwagi poświęce jest danym, liczbom i wykresom, a mniej uczeniu się i obserwowaniu tego, co się dzieje.

Wiceprezes Google ds. polityki publicznej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce był gościem specjalnym dwudniowego kongresu. Jego prelekcji przysłuchiwał się m.in. prezydent Andrzej Duda.

Wspólny rynek cyfrowy?

Lundbland zaznaczył, że w Google pracuje blisko 100 inżynierów z Polski. - Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami w chmurze. Oni są dumni z tego, co robią, tak samo jak my jesteśmy dumni z nich. Więc tutaj możecie zacząć budować swoją część gospodarki cyfrowej – stwierdził.

Podkreślił, że Europa poradzi sobie w erze gospodarki cyfrowej i może pociągnąć za sobą inne regiony świata. - Myślę, że Europa jest dobrze przygotowana do tego (gospodarki cyfrowej) i być może wkrótce doczekamy się wspólnego (z Ameryką) rynku cyfrowego - mówił wiceprezes Google. Podkreślał, że gospodarka cyfrowa dotyczy wszystkich ludzi.

- Aby odnieść sukces w tej gospodarce, musimy pamiętać, że jesteśmy ludźmi, i to wszystko jest dla ludzi. I musimy pamiętać, jak możemy sobie pomagać. Skupiamy się na użytkowniku, który musi być w centrum, a reszta przyjdzie sama. To dobra zasada, jeśli jesteśmy innowatorami i liderami – powiedział Lundbland.

Przeszkolą dwa miliony osób

Dodał, że Google uruchomił wiele inicjatyw edukacyjnych i w najbliższych latach planuje wyszkolić 2 mln osób w różnych obszarach m.in. małego biznesu, eksportu i nauk ścisłych. Według wiceprezesa Google dzisiaj za dużo uwagi poświęcamy danym, liczbom i wykresom, a mniej uczeniu się i obserwowaniu tego, co się dzieje.

Lundbland zaznaczył, że firmy, które uruchamiają działalność w sieci, od razu sięgają do rynku globalnego.

Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane