• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nie daj się oszukać na "planowane kontrole". Ostrzeżenie przed fałszywymi mailami

Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywie Odtwórz: Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywie
Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywie "Źródło: TVN24 BiS"

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod organ. W rozesłanych do kancelarii prawnych wiadomościach informują oni o rzekomej planowanej kontroli ze strony GIODO. "Niebezpieczna wiadomość zawiera złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerze" - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie urzędu.

Informacje o kontroli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zostały rozesłane w piątek na skrzynki mailowe kancelarii prawnych.

Organ zastrzega, że wiadomości nie pochodzą od niego. "Maile nie zostały wysłane z serwera GIODO" - podkreślono, jednocześnie ostrzegając przed otwieraniem korespondencji.

Wiadomość od oszustów

Jak podano w komunikacie, niebezpieczna wiadomość zawiera złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerze i żądające opłaty za klucz pozwalający na ich odkodowanie (ransomware).

Przedstawiciele Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych proszą zatem "o zachowanie szczególnej ostrożności" w sytuacji, kiedy otrzymamy podejrzaną wiadomość.

Zaznaczono, że jest ona wysyłana z adresu łudząco przypominającego adres kancelarii GIODO - nadawcą wiadomości jest bowiem adres kanelaria@giodo.gov.pl - czytamy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane