• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Walkman za 1,2 tys. dolarów. Nowy produkt Sony zdeklasuje iPody?

Walkman za 1,2 tys. dolarów. Nowy produkt Sony zdeklasuje iPody?
Foto: Sony Foto: Walkman ZX2 będzie dostępny wiosną tego roku

Jesteś fanem muzyki a pieniądze nie są dla ciebie problemem? Powinieneś rozważyć zakup walkmana Sony ZX2. I to całkiem serio - zapewnia CNN Money.

Walkman Sony ZX2 kosztuje niebagatelne 1119 dolarów ale odtwarza muzykę w bardzo wysokiej rozdzielczości - o wiele lepszej jakości niż ta, której słuchamy za pomocą CD, MP3 lub udostępnianej przez strumieniowanie plików multimedialnych. Tak przynajmniej twierdzi producent. Nowy walkman Sony przypomina kultowy model NW-ZX2, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 1979 roku. Kaseta została w nim oczywiście zastąpiona cyfrową pamięcią. Pamięć odtwarzacza to 128 GB, które pozwalają na zgromadzenie 2 tys. utworów. Czas pracy baterii wynosi 60 godzin (w przypadku odtwarzania plików MP3 a 33 godzin przy odtwarzaniu dźwięku o wysokiej rozdzielczości).

Walkman - reaktywacja?

Sony utrzymuje też, że nowy Walkman zapewnia studyjną jakość, która ma być uzyskana także przy odtwarzaniu plików audio poddanym kompresji. Walkman ZX2 będzie dostępny wiosną tego roku.

Ten model ma reaktywować Walkmana. Odtwarzacz na kasety zrewolucjonizował sposób w jaki ludzie słuchali muzyki. Nie był on pierwszym tego typu odtwarzaczem, ale pierwszym w przystępnej cenie. Inne jak chociażby niemiecki Stereobelt, były zbyt toporne i drogie.

Walkman nadal w erze płyt CD sprzedawał się świetnie. A Discman pozwolił utrzymać Sony sprzedaż wśród przenośnych odtwarzaczy. Potężnym ciosem było dopiero wprowadzenie na rynek iPoda Apple w 2001 roku.

Do Walkmana dołączone będą słuchawki i głośniki pozwalające na odtwarzanie muzyki w jakości hi-fi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
lastanetaarion
No tak, a żeby posłuchać tych dźwięków w wysokiej rozdzielczości trzeba będzie dokupić specjalnie dedykowane dla tego modelu słuchawki za drugie tyle... Ten model będzie ostatnim odtwarzaczem dźwięków od Sony, po weryfikacji sprzedaży cały dział zlikwidują.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane