• rozwiń

Temat: Facebook

Facebook poinformuje użytkowników, czy padli ofiarą rosyjskiej propagandy

Facebook zmaga się z mową nienawiści. Ponad milion zgłoszeń dziennie Odtwórz: Facebook zmaga się z mową nienawiści. Ponad milion zgłoszeń dziennie
Facebook zmaga się z mową nienawiści. Ponad milion zgłoszeń dziennie "Źródło: TVN 24"

Użytkownicy Facebooka będą mieli możliwość sprawdzenia, czy padli ofiarą rosyjskich kampanii dezinformacyjnych. Portal oferujący taką możliwość ma powstać do końca tego roku.

Nowa usługa Facebooka będzie dostępna za pośrednictwem Centrum Pomocy. Dzięki niej użytkownicy będą mogli zobaczyć, czy polubili treści propagandowe na Facebooku i Instagramie. Narzędzie nie poinformuje jednak, czy w ogóle widzieliśmy sponsorowane przez Kreml treści propagandowe, a jedynie, czy wchodziliśmy w interakcję ze stronami powiązanymi z rosyjską kampanią propagandową, do której istnienia w serwisie niedawno przyznał się Facebook.

Konta, które były częścią rosyjskiej kampanii propagandowej na Facebooku, według firmy "stworzono po to, by siać podziały i brak zaufania" przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku. Reklamy zamówione przez organizację Internet Research Agency, znaną z działań propagandowych na rzecz Kremla, dotarły do około 10 mln odbiorców.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane