• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Masz iPhone'a? Zastanów się czy go aktualizować

Masz iPhone'a? Zastanów się czy go aktualizować
Foto: ymgerman / Shutterstock.com Foto: iOS 9.3 rozczarowuje. Użytkownicy się wściekają, a Apple obiecuje poprawę

To miał być hit. Ulepszone funkcje, nowe aplikacje, specjalny tryb nocny. To wszystko za darmo i do ściągnięcia „od zaraz”. Jeden z wiceszefów Apple’a uznał, że darmowa aktualizacja jest jednym z „największą do tej pory wypuszczonych”. Tymczasem użytkownicy iPhone’ów, iPadów i iPodów wylewają w internecie falę krytyki, a Apple przyznaje się do swoich niedociągnięć.

Skargi dotyczą głównie problemów z wyszukiwarką. Poprzednie wersje umożliwiały automatyczne otwarcie linków w nowym oknie.

Użytkownicy przyzwyczajeni do poprzednich rozwiązań klikali, bądź długo przyciskali hyperlinki. Odniesienia nie otwierały się, a skutkiem było jedynie zawieszenie się wyszukiwarek. Najpopularniejszym rozwiązaniem w zaktualizowanych do iOS 9.3 urządzeniach jest ręczne przekopiowanie linku i wklejenie go do paska wyszukiwania.

Podobnie działają linki w aplikacjach, takich jak: maile, SMS-y, Notatnik czy media społecznościowe.

Apple się przyznaje

Apple zabrał głos. W krótkim komunikacie firma poinformowała, że wie o problemie i obiecała naprawić wadliwy system.

„Jesteśmy świadomi tego problemu i wkrótce udostępnimy poprawkę aktualizacji tego systemu” - głosi oświadczenie wydane przez Apple’a.

Szybka reakcja Apple’a nie powinna nikogo dziwić. Prawdopodobnie, gdyby nie Święta Wielkanocne, odzew nadszedłby jeszcze wcześniej. Niezadowoleni użytkownicy urządzeń Apple’a aktywnie komentowali w mediach społecznościowych ostatnie zmiany giganta.

Najbardziej oblężona była, popularna wśród użytkowników Apple'a, strona MacRumors oraz Twitter. Na oficjalnym koncie @AppleSupport pojawiło się tysiące postów z pytaniami i przejawami niezadowolenia. Administratorzy nie radzili sobie z reagowaniem.


Tryb nocny jak placebo?

Innym rozczarowaniem jest długo wyczekiwany tryb nocny (Night Shift), będący wyróżnikiem i sztandarową cechą nowego systemu operacyjnego.

„W skrócie: tryb nocny wcale nie jest rewelacją” - pisze Gordon Kelly, dziennikarz technologiczny „Forbesa”.

Okazuje się, że usługa ma wiele frustrujących ograniczeń, o których firma zapomniała wspomnieć, m.in. funkcja nie działa na starych urządzeniach (w większości tych wyprodukowanych przed 2013 rokiem, obejmuje to także takie modele, jak iPhone5 i iPhone5C). Okazało się także, że nie możemy skorzystać z trybu nocnego, jeśli bateria jest słaba.

Nowy system skomentował także Ray Soneira, szef strony DisplayMate.com, która stała się swego rodzaju testerem wyświetlaczy w urządzeniach elektronicznych. Jest także często cytowana przez producentów i pełni opiniotwórczą rolę w branży.

Zdaniem Soneiry „tryb nocny, który ogranicza ilość niebieskiego światła rzucanego przez ekran, nie wpłynie znacząco na produkcję melatoniny”. Ekspert twierdzi, że nie ma to większego wpływy na cykl snu, a rozwiązanie Apple’a będzie działał jak efekt placebo.

Kolejna wersja aktualizacji?

Według Gordona Kelly’ego, mimo wspomnianych niedociągnięć, iOS 9.3 wciąż „pozostaje doskonałą aktualizacją”. Kelly uważa, że system jest dobrze przetestowany, a sam proces aktualizacji odbywa się bardzo sprawnie.

Dziennikarz spekuluje, że poprawki mogą pojawić się pod postacią kolejnej aktualizacji - iOS 9.3.1.

Nowa wersja systemu operacyjnego iOS 9.3. została przedstawiona 21. marca na ostatniej konferencji w Cupertino wraz z nowym dzieckiem Apple’a - iPhonem SE.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane