• rozwiń
  • WIG20 2325.67 -0.54%
  • WIG30 2660.58 -0.41%
  • WIG 59589.02 -0.38%
  • sWIG80 11551.01 -0.21%
  • mWIG40 4087.31 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wielkie sprzątanie na Facebooku. Usunięto ponad pół miliarda kont i setki milionów postów

"Świat" o internetowym hejcie wobec najmłodszych Odtwórz: "Świat" o internetowym hejcie wobec najmłodszych
"Świat" o internetowym hejcie wobec najmłodszych "Źródło: TVN24 BiS"

W pierwszym kwartale 2018 roku Facebook usunął 583 miliony fałszywych kont, co stanowi ponad jedną czwartą ogółu wszystkich 2,2 miliarda użytkowników serwisu, którzy w ciągu każdego miesiąca logują się na platformie - podał serwis Cnet.

Wicedyrektor do spraw zarządzania produktem w Facebooku Guy Rosen napisał na swoim blogu, że większość spośród zablokowanych fałszywych kont została wykryta w ciągu kilku minut od rejestracji.

Według danych Facebooka, od 1 stycznia do 31 marca dziennie próbowano rejestrować około 6,5 miliona fałszywych kont na platformie. Obecnie Facebook dysponuje bazą 2,2 miliarda regularnych użytkowników, którzy w każdym miesiącu logują się do serwisu. Serwis Cnet zwraca uwagę, że gdyby aktywność fałszywych kont nie została wychwycona, populacja serwisu znacznie zwiększyłaby się w bardzo krótkim czasie.

"The New York Times" poinformował, że w pierwszych trzech miesiącach roku usunął także ponad 885 milionów postów, z których większość stanowiła spam, bądź zawierała nagość, mowę nienawiści czy przemoc.

Walka z fałszywymi kontami

Fałszywe konta to problem również innych platform społecznościowych, takich jak Twitter czy YouTube. Kwietniowy raport instytutu Pew Research Center podaje, że niemal dwie trzecie linków zamieszczanych na Twitterze pochodzi z kont, które są botami, a zeszłoroczne badania naukowców z Oksfordu wskazują, że aktywność botów w mediach społecznościowych może znacząco wpływać na opinię publiczną.

Rosen wskazał, że kluczowym narzędziem Facebooka do walki z fałszywymi kontami jest obecnie sztuczna inteligencja, ale niestety nie działa ona tak dobrze, jak koncern by tego oczekiwał. Facebook ocenia, że fałszywe konta nadal mogą stanowić 3 do 4 procent.

"Obecnie walczymy z bardzo wyszukanymi przeciwnikami, którzy nieustannie modyfikują taktykę obchodzenia naszych mechanizmów kontroli. Oznacza to, że wciąż musimy zwiększać wysiłki na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa, a także przystosowywać się do zmieniającej się sytuacji. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na inwestycję w ludzi i lepsze technologie" - napisał Rosen.






Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane