• rozwiń

Temat: Afera w Volkswagenie

Volkswagen wstrzymał produkcję Passatów z silnikiem Diesla w USA

Na czym polegała manipulacja Volkswagena? Odtwórz: Na czym polegała manipulacja Volkswagena?
Foto: Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Volkswagen wstrzymał produkcję Passatów z silnikiem Diesla w USA | Video: Na czym polegała manipulacja Volkswagena?

Volkswagen wstrzymał produkcję modelu Passat z silnikami Diesla w swym zakładzie w Chattanooga w amerykańskim stanie Tennessee - poinformował we wtorek magazyn motoryzacyjny "Automotive News" w wydaniu internetowym, powołując się na rzecznika zakładu.

Niemiecki koncern przyznał się we wrześniu do instalowania oprogramowania umożliwiającego manipulowanie pomiarem spalin w czterocylindrowych silnikach dieslowskich o pojemności 1,6 litra i 2 litrów.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała w listopadzie o rozszerzeniu śledztwa, gdyż manipulacje wykryto także w pojazdach tego koncernu z silnikami dieslowskimi o pojemności 3 l.

Volkswagenowi grożą teraz w USA wielomiliardowe kary.

Szacuje się, że na całym świecie problem dotyczy ok. 11 mln samochodów.

W ubiegłym tygodniu koncern ujawnił, że jego wewnętrzna kontrola wykryła także nieprawidłowości dotyczące ustalania poziomu emisji dwutlenku węgla, co może dotyczyć około 800 tys. pojazdów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SEBBAX
powinni zakazać całkowicie produkcji pojazdów z silnikami diesla - nawet najnowszy diesel wytwarza więcej czynników szkodliwych niż 10 starych benzyn - substancje wytworzone przez silnik diesla są zupełnie inne i bardziej szkodliwe niż te z grupy wytwarzanej przez silniki benzynowe...
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane