• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 17:15

Dostosuj

Temat: Facebook

Facebook powiadomi użytkowników, których dane trafiły do Cambridge Analytica

Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech Odtwórz: Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech
Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech "Źródło: tvn24bis"

Facebook ma poinformować swoich użytkowników, czy ich dane zostały udostępnione firmie Cambridge Analytica. Chodzi o 87 milionów osób, także z Europy.

Na górze tzw. tablicy, każdego użytkownika Facebooka ma zostać umieszczony link, który pozwoli sprawdzić, jakie dane o nich mogą pobierać używane przez nich aplikacje połączone z Facebookiem.

"W ramach tego procesu powiemy również użytkownikom, czy ich dane mogły zostać udostępnione firmie Cambridge Analytica" - poinformował Facebook.

Firma zaznaczyła również, że użytkownicy korzystający z linku będą mogli też usunąć aplikacje i zapobiec gromadzeniu przez nie dodatkowych informacji.

Kontrowersje

W środę Facebook poinformował, że firma Cambridge Analytica może mieć dane nawet 87 mln użytkowników serwisu. Wcześniej oceniano, że przedsiębiorstwo to, które wykorzystywało informacje o użytkownikach Facebooka do analizowania ich osobowości i wpływania na masowe zachowania wyborców, nielegalnie pozyskało dane 50 mln klientów serwisu społecznościowego.

Do CA trafiły głównie dane użytkowników z USA, ale w piątek Facebook potwierdził w piśmie do Komisji Europejskiej, że problem może dotyczyć także nawet 2 milionów 700 tysięcy osób w Unii Europejskiej.

Kontrowersyjne praktyki Cambridge Analytica ujawniła brytyjska gazeta "The Observer". Firma, świadcząc usługi dla swoich klientów, wykorzystywała dane pozyskane z Facebooka do profilowania użytkowników pod kątem preferencji wyborczych i wpływania na ich polityczne decyzje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane