• rozwiń

Google wygrywa z Apple. Użytkownicy Androida są bardziej lojalni

Google wygrywa z Apple. Użytkownicy Androida są bardziej lojalni
Foto: Bloomua / Shutterstock.com Foto: 82 procent użytkowników systemu Android pozostało przy starym systemie

Użytkownicy systemu Android zmieniając w ciągu ostatnich dwóch lat urządzenia mobilne decydowali się w znacznej większości na pozostanie przy mobilnym systemie operacyjnym Google'a - wynika z opublikowanego we wtorek badania firmy analizującej rynek CIRP.

Między lipcem 2013 roku a czerwcem 2015 82 procent użytkowników systemu Android pozostało przy starym systemie, kupując nowe urządzenie mobilne. W przypadku konkurencyjnego systemu iOS, za którym stoi Apple, poziom wierności wyniósł 78 proc. Zdecydowanie gorszy wynik osiągnęła platforma mobilna Microsoft osiągając 19 proc. Z systemu BlackBerry postanowiło ponownie skorzystać 4 proc.

Nie chcą zmian

Badanie pokazuje, że użytkownicy urządzeń z Androidem i iOS z reguły nie są zainteresowani szukaniem dla nich alternatywy.

- Dynamika między iOS Apple'a a Androidem Google'a nie jest do końca zbadana. (...) Nawet zwykły poziom lojalności, który pokazuje jak często użytkownicy pozostają przy starym systemie operacyjnym, nie jest dokładnie sprawdzony. Dotychczasowe szacunki pokazywały, że +ekosystem+ Apple promuje lojalność, a także, iż użytkownicy Androida zmieniają go na iOS. Nasza analiza daje jednak bardziej szczegółowy obraz wyboru systemu operacyjnego i pokazuje, że nastąpiły w tej kwestii zmiany i Android nawet wyprzedził iOS - podkreślił w oświadczeniu współzałożyciel CIRP Josh Lowitz.

Poziom lojalności

Podobne badanie z 2013 roku wskazywało na zdecydowaną przewagę systemu Apple'a. Wtedy w badaniu firmy Retrevo poziom lojalności użytkowników iOS wynosił 81 proc., a w przypadku Androida był on zdecydowanie niższy - 63 proc.

Badanie przeprowadzono w oparciu o kwartalne badania 4 tys. mieszkańców USA.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane