• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Uzależnienie od smartfonów. Akcjonariusze proszą giganta o reakcję

Telefon w każdej celi. Tak będzie we Francji Odtwórz: Telefon w każdej celi. Tak będzie we Francji
Telefon w każdej celi. Tak będzie we Francji "Źródło: tvn24bis"

Akcjonariusze Apple - Jana Partners oraz California State Teachers’ Retirement System (CalSTRS) - namawiają producenta smartfonów do podjęcia kroków w celu rozwiązania rosnącego problemu uzależnienia młodych ludzi od smartfonów.

Obie instytucje wysłały w sobotę list do Apple z prośbą o rozważnie opracowania oprogramowania, które pozwoli rodzicom na ograniczenie korzystania z telefonów przez ich dzieci. Poprosiły również koncern o zbadanie wpływu nadmiernego korzystania ze smartfonów na zdrowie psychiczne.

Jana i CalSTRS wspólnie kontrolują akcje Apple o wartości około 2 mld dolarów. Kapitalizacja spółki wynosi około 900 mld dolarów.

Przyklejeni do smartfonów

Uzależnienie od telefonów wśród młodych ludzi staje się coraz większym problemem w Stanach Zjednoczonych. Jak donosi "Wall Street Journal" Jana i CalSTRS obawiają się, że reputacja i kapitał akcyjny Apple mogą ucierpieć, jeżeli firma nie zareaguje na ten problem.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2016 roku przez Common Sense Media, połowa nastolatków w USA czuje się uzależniona od swoich smartfonów i twierdzi, że czuję presję, aby natychmiast reagować na przychodzące wiadomości.

Jednym z przykładów jest była gwiazda Disneya i idolka nastolatków Selena Gomez. W 2016 roku amerykańska aktorka i piosenkarka musiała odwołać swoją światową trasę koncertową i udać się na terapię z powodu depresji i niskiego poczucia własnej wartości. Gomez przyznała, że uczucie to wywołane było uzależnieniem od mediów społecznościowych oraz Instagrama.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane