• rozwiń

Apple stworzy samochód? Zarejestrował domenę internetową "apple.car"

Apple stworzy samochód? Zarejestrował domenę internetową "apple.car"
Foto: Apple Foto: Apple rejestruje nowe domeny internetowe. Zwiastun nowego przedsięwzięcia?

Korporacja Apple zarejestrowała takie domeny jak "apple.car" czy "apple.auto", dając tym powód do kolejnych spekulacji o zwrocie firmy w stronę przemysłu samochodowego. "Może to mieć związek z aplikacją dla IPhone'ów przeznaczoną dla kierowców, ale nie musi" – komentuje w sobotę agencja Reutera.

Aplikacja "Apple's CarPlay" ma umożliwiać dokonywanie połączeń, słuchanie muzyki i sprawdzanie poczty głosowej bez odrywania rąk od kierownicy – czytamy w komentarzu.

Nowe domeny, rekrutacja pracowników

"Z drugiej strony, warto pamiętać, że Apple Inc. prowadzi od lat bardzo agresywną rekrutację specjalistów z branży motoryzacyjnej wywodzących się z Forda czy z korporacji Mercedes-Benz" – zaznacza agencja. A pojawiające się od miesięcy plotki mówią o tym, że gigant IT pracuje nad elektrycznym lub samoprowadzącym się samochodem.

Nazwy dla domeny zarezerwowanej przez korporację Apple Inc. w grudniu są następujące: "apple.car", "apple.cars" oraz "apple.auto" – wynika z informacji zamieszczonych na portalu MacRumors (Plotki ze świata Mac).

Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej i komputerów, a także tworzeniem oprogramowania. Firma została założona w 1976 roku przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane