• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

USA ostrzegają Chiny. "Powstrzymajcie szpiegostwo w sieci"

USA ostrzegają Chiny. "Powstrzymajcie szpiegostwo w sieci"
Foto: Wikipedia Commons CC BY SA 4.0/ Colin Foto: Rice: blokowanie dostępu do internetu to ograniczenie szans Chińczyków na postęp

Doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego USA Susan Rice wezwała w poniedziałek Chiny do powstrzymania szpiegostwa w sieci, nazywając ten proceder "bardziej niż irytującym" i uznając go za kluczową sprawę dla przyszłych stosunków Chiny-USA.

Ostrzeżenie to Rice sformułowała przed rozpoczynającą się we wtorek wizytą chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w USA. W piątek ma on rozmawiać z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Kluczowe rozmowy

Rice powiedziała również, że w rozmowach bilateralnych strona amerykańska będzie naciskać na zachowanie swobody żeglugi i handlu na szlakach spornych obszarów Morza Połudnowochińskiego.

Oceniła, że blokowanie dostępu do internetu to ograniczenie szans Chińczyków na postęp.

Doradczyni zapowiedziała, że Obama będzie bardzo bezpośrednio i otwarcie mówił o tych sprawach, jak również o spornych kwestiach w zakresie przestrzegania praw człowieka w Chinach. Jednym z tematów mają być również atomowe ambicje Korei Północnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane