• rozwiń

Trzej operatorzy będą mogli poprawić jakość usług

Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę? Odtwórz: Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę?
Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę? "Źródło: TVN24 BiS"

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał trzy decyzje rezerwacyjne dotyczące częstotliwości w paśmie 1800 MHz. Rezerwacji udzielono na rzecz T-Mobile Polska, Orange Polska i Polkomtela. Urząd ocenia, że jakości usług świadczonych klientom tych sieci może się poprawić.

Trzej operatorzy dysponują już rezerwacjami częstotliwości w sąsiedztwie przydzielonych kanałów, na okres rezerwacji udzielonych wcześniej.

Lepsza jakość usług

"Decyzje rezerwacyjne kanałów separacyjnych pozwolą operatorom na połączenie dotychczas używanych zasobów częstotliwości z pasma 1800 MHz z nowo pozyskanym zasobem. W konsekwencji wpłynie to na efektywniejsze wykorzystywanie tych częstotliwości i skutkować będzie zwiększeniem jakości usług świadczonych konsumentom" - czytamy w komunikacie UKE.

T-Mobile wzbogaci się o 0,2 MHz, w sumie będzie miał 19,8 MHz, a Polkomtel i Orange dostaną dodatkowe 0,4 MHz, co oznacza że każdy z tych operatorów ma 10 MHz.

Jak dodaje UKE to pierwszy krok do optymalizacji wykorzystywania częstotliwości w paśmie 1800 MHz. "Końcowym efektem może być zmiana przydziałów częstotliwości z tego pasma, tak aby każdy z operatorów dysponował ciągłym blokiem częstotliwości" - czytamy w komunikacie.

Stan rozdysponowania częstotliwości w paśmie 1800 MHz przed i po udzieleniu rezerwacji:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane