• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Szansa na darmowe WiFi, gdzie nie ma internetu. Sfinansują tysiące punktów

Młody książę Dubaju instagramowym celebrytą Odtwórz: Młody książę Dubaju instagramowym celebrytą
Młody książę Dubaju instagramowym celebrytą

Unia Europejska proponuje nowy projekt w ramach powstającej Unii Cyfrowej – tworzenie darmowego WiFi w miejscach publicznych. Hot-spoty powstać mają w parkach, szpitalach czy bibliotekach. Budżet na inwestycje daje Unia, miasta i gminy mają natomiast zapewnić usługi i utrzymanie. W planach jest sfinansowanie WiFi w ponad sześciu tysiącach miejscowości.

Plan utworzenia sześciu-ośmiu tysięcy hotspotów w całej Unii Europejskiej został przyjęty przez negocjatorów Parlamentu Europejskiego i Radę Europejską w poniedziałek wieczorem.

Budżet projektu WiFi4EU na lata 2017-19 wynosi 120 mln euro. Tyle pieniędzy zostanie rozdysponowanych na udostępnienie w miejscach publicznych darmowego internetu. O pieniądze mogą starać się miejscowości, gdzie nie ma internetu.

Fundusze z UE

Umowa obejmuje stworzenie jednolitego systemu uwierzytelniania w całej UE. Fundusze w ramach projektu mają być rozmieszczone "w sposób zrównoważony pod względem geograficznym" w poszczególnych państwach członkowskich i na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy".

Co ważne, publiczne dostępy do internetu mają być tworzone zupełnie bezpłatnie – nie będzie możliwe umieszczanie w nich reklam ani zbieranie danych osobowych w celach komercyjnych.

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zadeklarowanie przez instytucję publiczną pokrycia kosztów operacyjnych przez trzy lata.

Projekt musi zostać teraz zatwierdzony przez Parament i Radę Europejską

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane