• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Microsoft wraca do gry. Za sprawą prezesa bujającego w chmurach

"Ubieralne gadżety" rewolucjonizują świat Odtwórz: "Ubieralne gadżety" rewolucjonizują świat
Foto: sony.com Foto: Inteligente "urządzenia ubieralne" to nowy trend w świecie nowoczesnych technologii | Video: "Ubieralne gadżety" rewolucjonizują świat

Urządzenia ubieralne to jeden z kierunków, w jakim w najbliższych latach podążać będzie branża nowych technologii. Sporo firm już weszło na ten rynek, inne zapewne wkrótce pójdą w ich ślady. Pierwsze skrzypce w nowym segmencie chce grać Microsoft. I rzeczywiście, za sprawą nowego szefa, firma z Redmond znów zaczyna kojarzyć się z innowacyjnością.

- Będzie wiele "gadżetów ubieralnych". To co mam na ręku to opaska, która zbiera interesujące dane i wrzuca je do wirtualnej chmury, następnie możemy te dane dołączyć do informacji o naszym zdrowiu - mówi Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft.

Chmury

Chodzi o Microsoft Band, która została zaprezentowana pod hasłem „Żyj zdrowiej i bądź bardziej produktywny”.

Podobne opaski wypuściły na rynek także inne firmy. Można je wykorzystywać na rożne sposoby, a najważniejsze są zbierane przez nie dane. Jak na razie, najczęściej wykorzystywane przez użytkowników są te dotyczące trybu życia.

I tak, za pomocą opaski Microsoftu możemy mierzyć nasz puls, rytm serca, kroki, kalorie oraz jakość snu. Zgodnie z tymi danymi zegarek podpowiada najlepszy program treningowy.

Inną nowinką, z której korzysta sam prezes amerykańskiego giganta, jest Delve - aplikacja Microsoftu działające w chmurze, które pokaże Nadelli, że np. ma zaraz spotkanie z danym dyrektorem, automatycznie go do niego przygotowując - wyświetli bowiem zawartość odpowiednich treści dotyczących rozmowy, pobierając dane z e-maila oraz innych narzędzi, z których korzysta. W dodatku, w formie "wirtualnych kart" pokaże informacje wysłane przez dyrektora przed spotkaniem oraz wyświetli pokaz slajdów z materiałów przygotowanych przez innych pracowników.

Osobom pracującym wspólnie na jednym dokumencie albo dzielącym się plikami, znacznie ułatwi zaś prace. Na rynku funkcjonują co prawda inne programy posiadające podobne funkcje. To: Google Docs, SharePoint, Trello, Yammer, Slack itd. Korzystając z Delve'a, nie musisz jednak dodawać do zakładek ważnych dokumentów, a nawet szukać czegokolwiek - program wyszuka interesujące użytkownika treści automatycznie.

- To taki swego rodzaju profesjonalny Facebook, który przyda się w pracy - stwierdził nowy prezes firmy z Redmond.

Przepisy nie nadążają

Za sprawą nowoczesnych urządzeń produkujemy całą masę danych umieszczanych w chmurach. Ewolucja technologii jest na tyle szybka, że nawet w Stanach Zjednoczonych nie nadążają za nią przepisy.

- Prace rządu powinny przyspieszyć. To priorytet naszych czasów. Rząd ma tu szczególną rolę do odegrania - twierdzi Nadella.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane