• rozwiń

Temat: USA

Uber ogranicza działalność. Chce być bardziej efektywny

Uber ogranicza działalność. Chce być bardziej efektywny
Foto: Shutterstock Foto: UberEATS w Nowym Jorku przeszedł gruntowne zmiany

Uber ogranicza swoją działalność. - Od 18 kwietnia nie będziemy już oferować natychmiastowych dostaw lunchu - napisała spółka w komunikacie przesłanym do Quartz. Popularna spółka technologiczna okroiła zatem swoją usługę UberEATS.

- W celu zapewnienia Państwu najbardziej ekscytującego wyboru, najwyższej jakości żywności, przy najkrótszym czasie dostawy, zdecydowaliśmy się zawęzić naszą usługę - napisali przedstawiciele Ubera. Podkreślając przy tym, że taka zmiana jest efektem starań o maksymalizację efektywności.

Dwie możliwości

UberEATS zadebiutował w miastach w całych Stanach Zjednoczonych w połowie marca, z obietnicą uczynienia "uzyskiwania wspaniałego jedzenia z setek restauracji w sposób tak prosty, jak wezwanie przejazdu".

UberEats oferował nowojorczykom dwa różne sposoby zamówienia jedzenia.

Pierwszym był system obejmujący zamówienia posiłku z jednej z kilkudziesięciu restauracji dostępnych na aplikacji, a Uber ułatwiłby dostawę. Drugie menu było dopasowane do potrzeby "błyskawicznej dostawy". Do wyboru były dwie pozycje: kanapka lub sałatka z restauracji. A dostawa miała trwać do 10 minut. Niestety od poniedziałku ta opcja nie jest już dostępna dla Nowojorczyków.

- Od 18 kwietnia nie będziemy już oferować natychmiastowych dostaw lunchu - potwierdzili przedstawiciele firmy.

Warto pamiętać, że usługa UberEATS jest także dostępna m.in. w Atlancie, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, San Francisco, Seattle czy Waszyngtonie. Poza tym w Kanadzie w Toronto, a także w Australii (Melbourne). Jedynym europejskim miastem na liście jest natomiast Paryż.

Zdaniem Business Insider wiadomość o wycofywaniu się z natychmiastowej dostawy jedzenia w Nowym Jorku może oznaczać kłopoty nie tylko dla Ubera, ale także innych startupów, które próbują rywalizować w przestrzeni dostaw żywności.

Choć jak zapewniają przedstawiciele firmy, zainteresowanie nową usługę rośnie.

- Od momentu uruchomienia aplikacji UberEATS liczba użytkowników podwoiła się. Aplikacja pozwoliła restauracjom w całym Manhattanie rozszerzyć swój zasięg i bazę klientów. Po tych małych zmianach możemy zapewnić i dajemy najlepszą jakość usług oferowanych klientom, właścicielom restauracji i kurierom - powiedział w rozmowie z Quartz Michael Conti, menadżer w UberEVERYTHING.

Głusi będą kierowcami. Uber uruchamia specjalny program:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane